Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan hogy túl erős egy...

Van olyan hogy túl erős egy videokártya egy processzornak és azért nem megy jól 1-2 játék? (fps gondok)

Figyelt kérdés

2015. febr. 6. 21:14
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
biztos ez a gond? ennél gyengébb videokártyám és processzorom volt. ezeket vettem használtan a napokban..
2015. febr. 7. 11:10
 12/37 A kérdező kommentje:
hogy értitek hogy az egész géppel? mit kéne kicserélnem bent? nincs lóvém egy új gamer pc-re...
2015. febr. 7. 13:11
 13/37 anonim ***** válasza:

hát sajnos sokat nem érdemes egy ilyen gépre költeni, mert 775ös cpu már eléggé régi. De az említett e4600 as amit vettél, nem tom menyiért vetted, de most újonnan raktárról 6000 ft körül van. Ez játékra legkevésbé sem combos. Akkor már egy core2 quad 9400/500...- es ami erősebb. Használtan az sem egetverően drága már szerintem.

Aztán ramból is a 2 gb nem sok, és abból is a leggyengébb van sebességre.

Ezeket használtan is be lehet szerezni, és nem kerülnek 100e-k be. Én 1 hónapja vettem +2gb ddr2 1066mhz ramot és 4-5e ért.

Bár nézem h az alaplapod sem támogat 667 nél többet, szal az is gyenge:/

Ha játszani szeretnél, főleg multiban, akkor sajnos rá kell szánni valamivel többet. Gyakorlatilag alaplap/proci/ram/(gpu) is cserére szorulna kérdés h akkor érdemes e ezt tuningolni még.

2015. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
mennyit tudnál rászánni amugy + ban?
2015. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Egyenlőre szinte semmit..
2015. febr. 7. 16:25
 16/37 A kérdező kommentje:
De leirhatod a gondolataid, szívesen elolvasom
2015. febr. 7. 16:28
 17/37 A kérdező kommentje:
Videokártya amúgy hd 4670-es
2015. febr. 7. 16:29
 18/37 anonim ***** válasza:

hát én akkor szép lassan legóznék össze egy használt gépet. Alaplapoknál nehéz eligazodni a millió féle között, de olyat vennék ha lehet ami ha maradunk a proci 775ös foglalatánál akkor a jelenleginál kicsit többet tud.Jó lenne ha 4 db ram belefér és 800/1066 mhz en tudja futtatni azokat. Ezekre vadászni kell, aztán lecsapni egy kedvező ajánlatot. Nézz körül a hardveraprón. prociból egy 4 magos már említett q9300/400... ból vennék és ramból meg 2x2gb 800/1066mhz. Megértem, ha egyben ez így sok lenne, de ha játszani akarsz akkor sajnos ezzel jár.:) Én ezért hagytam abba am a játékokat, mert meguntam h 1-2 évente költeni kéne rá:) Szal szerintem keress egy használt alaplapot, 10e alatt már kapni jo asus-t pl, a lényeg h vigye a core2 quad procit és ramból is minimum 800 de akár az 1066mhz-t. Aztán pár hónap mulva vegyél hasonló árban egy core2 quad procit, majd akár több darabban 3-4gb ramot. azok is 2e/gb körül vannak. A gpu meg maradjon aztán idővel ha van rá keret azt is cserélném. Addig használd a jelenlegi gépet, és ha összelegóztál 1 erősebbet akkor túladhatsz a mostanin.

Én legalábbis ezt tenném, h pár havonta félretennék egy keveset és darabonként venném. Mindig van aki túlad a régi gépén, szal olcsón is ki lehet fogni ezt azt.

Amúgy a hűtése jó a gépnek? nem lehet h játék közben nagyon felmegy a hőmérséklet is? Ránéznék arra is h mennyi játék közben, mert némi nemü lassulát ez is okozhat. Coretemp nevü alkalmazással ezt meg tudod nézni.

2015. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
A hűtés jó, de lenne 1 kérdésem. Nem lehet hogy csak a ram kevés és ez nem tetszik a konfignak? mert még mindig nem értem ezt az egészet. Gyengébb procim volt meg videokártya, de azok jól szolgáltak... A vásárlás ott kezdődött hogy elromlott a videókártya
2015. febr. 7. 18:16
 20/37 anonim ***** válasza:

nyilván az is lehetne több, mivel a win7 is többet megeszik, és az új videókártyának is feltételezhetően több kell. Azt nem tudom, h konkrét játék min fog akadásmentesen futni, de minden elem elég régi sajnos.

korábban amit említettél játékokat azok futottak akadás mentesen ugy ahogy most nem? Vagy akkor azokat a módokat nem is próbáltad?

A legolcsóbb ha fejleszted 3-4gb ra a gépet, az pár ezerből télleg megvan.Ez amúgy is jól jön nem csak játékhoz. De amúgy azt meg is tudod nézni, h mennyi ramot eszik a géped. Ha sok minden van a képen és azért szaggat akkor a renderelést nem bírja, ami lehet a gyenge CPU és GPU miatt de ha kevés a ram az is meg tudja akasztani.

2015. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!