Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leáll a merevlemez majd újra...

Leáll a merevlemez majd újra elindul, ilyenkor fél perces fagyás + "the instruction at referenced memory" hiba. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám lenne, hogy kb 1 hónapja csinál olyanokat a gépem, hogy ha bekapcsolom, miután felállt a windows a HDD leáll majd újra elindul és ilyenkor fél perces fagyás követi. Ez megtörténik egy jópárszor és utána egész nap semmi. Mondjuk tegnap már több órás üzemelés után is 1-2szer produkált ilyet.

Mondjuk az sem biztos, hogy a merevlemez a ludas. Először valamelyik ventilátorra gondoltam. De nem tudom, hogyha azok közül valamelyik leállna és újra elindulna, akkor történhet-e fagyás. Táp/VGA/proci esetén van ventilátor.


A másik hiba, ami tegnap jött elő, az a "The instruction at "0x79259769' referenced memory at "0x00000008". The memory could not be "read"." típusú error játék közben.


Valaki tud esetleg segíteni, hogy mi lehet a probléma? HDD sentinel + memtest volt és papíron nincs hiba. (bár megjegyzem volt olyan memtest ahol nem volt hiba, mégis cserélni kellett az egyik memóriamodult)



Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. febr. 7. 11:08
 1/2 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem a konfigurációt:


alaplap: Gigabyte P55-UD3L

proc: intel i5-760 (2.8ghz)

memória: 4x2Gb DDR3(kingmax,kingston,samsung)

vga: Ati radeon HD5750 Vapor-X 1gb

hdd: Western Digital 500Gb, 32mb cache

táp: Gigabyte Super-B 460W

2015. febr. 7. 11:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van! Kíváncsi lennék a válaszra én is. Javaslom a windows saját memoria tesztjét, nekem az mutatta meg hogy hibás volt az egyik modulom nemrég!
2015. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!