Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD vs Intel processzorok....

AMD vs Intel processzorok. Valóban sokkal gyengébbek és hamarabb tönkre mennek az AMD processzorok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 11. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

van két ugyan olyan alma, de az egyik 20$ a másik 40$ akkor szerinted a 40$ mivel drágább az biztosan jobb


, AMD nagyon jó kis proci, most is az van a gépemben, egyetlen baj velük az hogy mindenki az Intelt imádja szinte és ugye nem az AMD-nek megy a pénz így nyilván ő nem tud annyit költeni új tech. kifejlesztésére stb. és kevesebben is vannak az AMD-él és szinte mindig veszteséges évet zárnak


kb. mint mikkor valaki elkezd pletykálni valamit, mindenki tud pár percen belül róla, de már senki se tudja kitől hallotta azt a baromságot

2015. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen az utóbbi időkben az AMD processzorok gyengébb felépítésűek, ami alatt az értendő, hogy egy szálú teljesítményük azonos órajelen jelentősen elmarad. Ezt többé-kevésbé lehet orvosolni sok modullal és magas órajellel, de mivel a gyártástechnológiai csíkszélesség is elavultabb ez jelentősen nagyobb fogyasztást is eredményez. Viszont az AMD processzorok (amik láttak már szebb időket is) is megbízhatóak és tartósak, attól nem kell tartani, hogy rossz minőségű és hamarabb tönkremegy. Normál körítés esetén a processzorok igen tartós hardverek és elég ritka a meghibásodás (azok is 90%-ban külső hibából erednek).
2015. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
azt még hozzá tenném hogy az AMD olcsóbb, és ez elég jó sokak számára is, mert nem mindenki engedheti meg magának az intelt
2015. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Nem mennek hamarabb tönkre az Amd-k.

Az AMD jelenleg szar helyzetben van valljuk be.

Még mindig 32nm gyártási technológiát használ

és magasabb órajel,több mag-szálat használ hogy versenyben maradhasson az intellel.

Ezek miatt a gyári hűtőt AMD-n felszerelni se érdemes cserélni kell mert melegszik így kb +10eFt költséget rá kell számolni.


Ha sikerülne nekik végre 22nm gyártani,akkor megtörne az Intel uralom.


De jelenleg minden kategóriában Intel proci a best buy legyen játék-netezős gép.

2015. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy Phenom ii X4em van a mai napig megállja a helyét a maga 3.4ghz-ével aztán már vagy 5 éves proci
2015. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán értem ezt-et amúgy mért kell új proci hűtőt venni rá, én az FX-6300, a hozzá kapott hűtővel elvagyok, 50 C fok fölé sose ment(játék alatt se, megj.-ém aztat hogy nem igazán mai friss játékokkal nyomatom)
2015. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ma egy laptopot szerettem volna venni. De amit kinéztem AMD processzorral szerelt. Az eladó jó ismerősöm és azt mondta, válasszak inkább Intel processzorosat, mert az AMD gyorsan tönkremegy és gyenge.
2015. febr. 11. 19:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mobil fronton az Intel szinte mindig jobb választás volt, de szerintem az újabb 28nm-es Kaveri/Kabini/Beema APU-k nem olyan rosszak...persze kérdés az is, hogy mire kell. Amúgy sokan már beidegződésből nyomják ezt az AMD degradáló dumát, aminek a gyökerei talán a 90-es évek közepére tehetők. Sok esetben nem igazak vagy túlzóak az állítások. Kérdés továbbá, hogy mennyid van a gépre és mik az igényeid.
2015. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

Egy megbízható, jó gépet szeretnék az asztali PC-m helyett. Nem akarok rajta játékokat futtatni, de valami bóvlit sem szeretnék venni. Úgy gondoltam olyan 150 ezret szánok rá.

2015. febr. 11. 20:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen volt az asztali gép? Fő felhasználási terület (pl netezős, filmezős, kép/videó szerkesztős, irodai alkalmazások stb)? Sokat lesz hurcolva méret/súly, akksi idő mennyit nyom a latba)?
2015. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!