Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzort a Biosban hol...

A processzort a Biosban hol kell pontosan tuningolni?

Figyelt kérdés

Van egy Intel Core 2 Quad q6600-am .A hűtő egy Asus féle nem tudom pontosan milyen ,de kb akkor mint a gyári. Most alapfelállás van tehát 2.4 Ghz-en ketyek a kicsike.Az átlag hőmérsékletét a CoreTemp nevű programon néztem ,és pedig

1.mag :33C 36C

2.mag :35C 40C

3.mag :27C 35C

4.mag :32C 37C

Pontosan meddig lehet ?én kb. 3 Ghz-ig szeretném.(a hőmérsékletet a kérdés megírása közben mértem)A válaszokat előre is köszi !



2015. márc. 9. 12:42
 1/4 Tengor ***** válasza:

A terheletlen hőmérséklet érdekes, de sokat nem jelent. Terhelés alatt érdemes mérni.

Azon kívül ha a BIOS-ban képtelen vagy kiigazodni, és ennek még utána sem tudsz nézni, akkor a tuningolás nem neked való.

Mi lesz ha elkeversz valamit? Füstöl a gép és a telefonról írsz, hogy "most húztam 3,1-ig és füstöl és mit csináljatak? segítseteke! SóS!"?

2015. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

BIOS-a, tehát alaplapja válogatja.

A túlhajtást az Overclocking vagy O.C. jelöli.

2015. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jeti128 ***** válasza:
Pontosan. A tuningolásnál nem csak a biost kell beálitani ha nem érteni is kell hozzá mert nem ghz-re tuningolunk hanem fsb-re mert azt tudod álltani ha lehet(nem minden processzor támogatja). Emellett tuning első lépesek egy megfelelő hardware. Mert a tuningoláshoz olyan alaplap is kell ami támogatja a tuning funkciókat. És nem árt egy tuningra alkalmas proci(aminél már a szorzót is tudod állítani). Szóval ez egy kicsit komolyabb témakör mint itt el tudnánk neked magyarázni. Kezd el az alapoktól, hogy megértsd mi miért és hogyan van.
2015. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha húzod az fsb-t akkor emelkedik a memória és a pci-e óra jel is tehát azt fixáld le 100 mhz-re a ramot meg vissza kell osztani .olvas utána bővebben mert ennyi tudással még a bilibe log a fejed.
2015. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!