Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adatmentés lehetséges hagyomán...

Adatmentés lehetséges hagyományos magnó vagy videokazettára?

Figyelt kérdés
Az volna az elképzelésem, hogy a pc rs-232 portját valahogy összekötöm egy hagyományos magnóval vagy videoval és kazettára mentem az összes fotómat. Ez kivitelezhető valamilyen módon? És meddig marad meg mágnesszalagon a ráírt adat?

2015. márc. 11. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Régen mindent szalagon tároltak.
2015. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvben lehetséges, csak azt nem tudom mennyi kép férne egy magnó- illetve VHS kazettára?

A magnós korszak idején kilobyte-ban mértük az adatokat...

2015. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Megcsinálható, de felejtős. Vannak erre bejáratott technikák, számtalan helyen tartják az offline backupokat mágnesszalagokon.

Lassú és drága, de megbízható.

Ha akarsz kísérletezz, de a pótolhatatlan képeidet ne barkács megoldásokra bízd!

2015. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Feltűnt az "archiválás" keresőszó :)


15 ezer egy 1 terás WD vinyó. Asszem több ellenérv nem is kell.

2 db pedig pont ennek a kétszeresébe kerül, de akkor már van némi adatbiztonság is.

2015. márc. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"hogy a pc rs-232 portját valahogy összekötöm egy hagyományos magnóval "

Mivel a magnószalagot váltakozó jelek tárolására alkalmazzák, a port és a magnó közé kéne egy digitális modulátort létrehoznod (illetve visszajátszáshoz egy demodulátort). Ez elektronikában kissé körülményes dolog.


"Ez kivitelezhető valamilyen módon?"

Egyszerűbb megoldás, ha az állományokat egy modulátor programmal tömörítetlen hangállománnyá alakítod, amit lejátszol a hangkártya vonalkimenetén keresztül a magnódecknek, ami szépen felveszi.

A visszaalakítás hasonló: a magnódeck vonalkimenetén keresztül a hangkártya vonalbemenetére érkező jelet felveszed tömörítetlen hangállományba, amit egy demodulátor-programmal visszaalakítasz.


Mind a kettőre találhatsz programot az alábbi finn hacker-leányzó blogján:

[link]


Csodára ne számírs - az előbb említett hölgyeménynek is csak ~1,2 MB-tot sikerült egy magnókazettára rögzítenie.


Elvileg ez feltornázható 60 MB/oldalra:

[link]

2015. márc. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kísérletezni lehet vele, nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is megvalósítható és biztosan sokat lehet belőle tanulni mind a digitális, mind az analóg technológiáról.

Maga a szalag nem tudni, hogy mennyire jól és milyen hosszú távon tárolja kellő biztonssággal az adatokat, de ez a kódolási algoritmusnak is függvénye, hogy milyen mértékű redundanciával és hibajavítással dolgozol.


A tényleges haszna viszont már megkérdőjelezhetőbb. Nem csak azért, mert a merevlemezek olcsóbb és egyszerűbb megoldást kínálnak, hanem főleg azért, mert maguk az említett technológiák is egyre ritkábbak. A legtöbb gépen már rs-232 port se nagyon van és VHS kazetták és eszközök is egyre ritkábbak. Ha leprogramozod is a digi-analóg átalakítást és megoldod a jelátvitelt, akkor is egy kísérleti barkács megoldásod lesz, ami nem igazán biztos, hogy hosszú távon kompatibilis lesz, támogatottnak meg már most se nevezném semmilyen szempontból, így az idő előrehaladtával egyre csökken az esélye, hogy bármilyen másik gépen vissza tudod majd nyerni az adataidat. Emiatt kizárólagos archiválásnak nem túl szerencsés, de egy plusz mentési változatként lehet értelme, hiszen az archiválás alap tétele, hogy minél több és több féle módon legyenek az adatok elmentve.


Ha megcsinálod, akkor kíváncsi leszek a tapasztalataidra, leginkább, hogy mennyire nehezen sikerült kivitelezni és milyen hoszú VHS-re mennyi adat fér el.

2015. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!