Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két gép került hozzám: Az...

Két gép került hozzám: Az egyik gyorsabb 2,8 GHz, de egymagos (ASUS P4-P80), a másik csak 1 GHz de kétmagos (ASUS P4-P800-x). Mindkettőhöz van 1 Gb RAM. Melyik alkalmasabb a W7-re?

Figyelt kérdés
Van hozzá még ABIT SILURO GF4 Ti4200 illetve egy ATI Radeon 9600/9550x1050 videokártya, melyiket használjam?

2015. márc. 19. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A kétmagos jobb választás. Ha még meg is húzod, akkor meg főleg.
2015. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen processzorok egész pontosan?

A Radeon-al lesz Aero, meg valamivel jobb drivertámogatottság, mindkettőben ddr1 ram van, ha van elég szabad memóriaslot, az egyikbe belerakhatod mindkettőt, így lesz 2 gb ramod, ki kell kísérletezni, hogy melyikben működik normálisan, ennek elvileg semmi akadálya.

Egyik alaplap sem kezel 1 ghz-es kétmagos proceszsorokat, ezt elnézted.

2015. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, mégis milyen 2 magos proci az, amelyik bele megy az s478ba? :D:D
2015. márc. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reagálásokat, most egy kis idő kell nekem, hogy utánajárjak a feltett kérdéseknek, aztán megint jelenkezem. Nem vagyok profi a dolgokban, ezért lehet, hogy nem pontosak az infóim, ezért újra nekiállok átnézem. Bár az alaplapok típusa biztos, mert azt felírtam, és az egyik gép is biztos, hogy egymagos és 2,8 GHz-en fut. A másikat megint össze kell raknom, mert csak kölcsön videokártyával megy majd. Az előző videokártyája elszállt - nem nálam - nem tudom miért.

Még egyszer köszi, és még jövök.

2015. márc. 20. 20:12
 5/10 A kérdező kommentje:

Most volt lehetőségem újra megnézni a gépeket, a másikról ezt írja: Intel Pentium (R) Dual CPU E2180 @ 2, 2 GHz / 800 MHz, Count 2


Rákerestem az interneten és ez mintha kétmagos lenne.

Ha így van akkor ezt telepítem újra, de ezt az un. "felhúzást" nem ismerem, hogyan kell és mennyire problémás.

2015. ápr. 3. 09:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Az E2180 a gyakorlatban több mint kétszer gyorsabb a másiknál, ezt használjad.
2015. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam én is. Valamiért eltévesztettem az alaplapot, ehhez a dualhoz az alaplap: ASUS P5B-MX-WiFi-AP. 2 GHz. Ennek van saját alaplapi video kártyája, bár gyengus. Lehet, hogy kéne bele egy erősebb?

Köszi a válaszokat.

2015. ápr. 4. 08:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz játék, akkor felesleges venni bele.
2015. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Játék az nem , de videolejátszás az igen.


Azért ha nem kell nem vennék, mert van ára, meg aztán a típust se tudom, mert se a GF4 se az ATI kártya nem jó a foglalatába.

2015. ápr. 5. 10:29
 10/10 anonim ***** válasza:
De az a proci nem s478-as, hanem 775-ös, így a két említett közül az egyik baromság.
2015. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!