Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobban járnék a cserével?

Jobban járnék a cserével?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 GB DDR2-es ram van a notebookomban, 32 bites Windows 7 fut rajta.

Azt tervezem, hogy vásárolok bele +1 GB ramot, és 64 bites Windows 8.1-et teszek rá.

Jobban járnék a cserével? Mármint a 64 bites Windows 8.1 nem zabálná fel azt a +1 GB-ot?

Csak mert w7 1 GB ramot kér, a w8.1 2-t, de nem hiszem hogy ezt el is veszi.


Sajnos új gép vásárlása szóba sem jöhet, viszont egyre gyakrabban érzem, hogy kevés ez a ram.

Előre is köszi



2015. ápr. 5. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tegyél rá 64 bitest. Szerintem inkább a processzort terhelné meg jobban a 64 bites, mint a ramot (ramot is megterheli nyugi) Mit szoktál csinálni a gépen?
2015. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Windows szeret terjeszkedni, minél több memória van, annál többet tud lefoglalni magának, értem ez alatt azt, hogy hasraütésszerűen: 2GB RAM mellett 640MB-ot foglal el, 4 mellett 1200-at, 8 mellett 1600-at. Azért teszi, hogy gördülékenyebb legyen a rendszer, viszont ha szüksége van rá valami alkalmazásnak, átengedi. Ilyen szempontból bár hirtelen nézve nem nyernél vele sokat, valamennyit mégis számít.
2015. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Gyakorlatilag mindenre, tehát: programozás, tanulás, filmnézés, játék, netezés, néha még videószerkesztés is. Ezenkívül tervezem, hogy lassan elkezdem tanulgatni a Unity motort.


Második: Köszönöm szépen, még el kell rajta gondolkoznom, ész nélkül nem fogok nekiugrani.

2015. ápr. 5. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!