Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen méretű és hol kapható...

Milyen méretű és hol kapható Magyarországon az elérhető legkisebb, min.640×480-as felbontású és VGA csatlakozású LCD vagy TFT monitor?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A minimum felbontás a 640x480, az LCD monitor is lehet TFT paneles, de újonnan már úgysem kapnál, használtan lehet találsz még valahol, de nagyon ritka monitor az ilyen. Használtan keresgélj monitorokat, de az ilyen paramétereket elkell hogy felejts, pár ezresért már lehet venni 4:3-as 1024x768-as felbontású CRT monitort, ami 75Hz üzemel, VGA csatlakozóval. Nézzél szét hardveraprón, olx-en, különböző használtárusításos oldalakon.
2015. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet venni LCD kijelzőt is,ha valami speciális igényre kell.
2015. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolót most nem értettem?

.......

De most ebben a pillanatban jövök rá, hogy mind a ketten félreértettetek engem.

Én méret alatt nem a felbontást értem, hanem szó szerint a méretet : hogy hányszor-hány centi.


És igen, speciális igény, de kényelmi, és nem elektrotechnikai szempontból.

Magyarán a sima VGA csatlakozóval való összeköthetőség mindenkép fontos.


Méretben pedig, hogy tisztázzuk, a max. a 7 inch, ami még úgy ahogy beleférne a dologba, de az a nagyon max.

Legjobb, az ideál persze az elvi legkisebb, a 3.5 inch-es lenne, de azt tudom, hogy úgyis lehetetlen lenne ilyen csatlakozással beszerezni.

2015. ápr. 7. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Telefonok képernyője is képes már az általad említett felbontásra. Egy kis műszaki tudással simán át lehet alakítani, hogy VGA csatlakozású monitor legyen belőle.
2015. ápr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3.-dik válaszolónak:

"Egy kis műszaki tudással simán át lehet alakítani"


::OOOOOO

Azt a kis műszaki tudást valóban >KIS<, magyarán nem túl nagy műszaki tudásnak értetted, vagy csak úgy írtad a jelzőt.

Mert ha ehhez valóban elég csak egy olyan amatőr középszintű barkácstudás, akkor IGAZÁN ÉRDEKELNE - mert tényleg érdekelne -, hogy erre milyen módszerek ismertek.


Tegyük fel:

- Okostelefon átszerelésre : adott.

- VGA kábel felvágásra, csatlakozófejhez : adott

- plusz vezetékek : adott

- kés, csipesz, szigszallag, etc. : adott

- 2000 Ft-os nem túl precíz páka + ón : adott

- már tranzisztor, kondi és ellenállás : (még ez is) adott

- tervrajz, ötlet, módszer : NINCS

......

> Cél : 640×480-as felbontású PC videokimenethez csatlakoztatható 3-5 inches MŰKÖDŐ kijelző.


Innét akkor hogyan tovább?

2015. ápr. 8. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!