Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardver hiba esetén...

Milyen hardver hiba esetén nem tud elindulni a windows vista-m és ami esetén az újratelepítés és a régi windows javítása a boot cd-ről sem segít?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülhet egy ilyen javítás?
2015. ápr. 18. 11:10
 1/6 csacsi2 ***** válasza:

Bármely hardverhiba miatt nem indulhat. Árak, szervíz és hiba függőek.

"nem tud elindulni" ezt részletezhetnéd...

Szerencséd van akkor a ram ment tönkre egyedül, nekem 3000-be került 1db 1GB ram, de ez is attól függ milyen RAM... Vidd szervízbe és mondanak rá valamit.

2015. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondoltam, hogy egyedül hiába próbálkozom... egy áramszünet miatt történt a hiba, sajnos az akksim már nem a régi, így a gép leállt és nem indult újra. A windows betölt de ott elakad a dolog, hogy megjelenik az egér és kész, fekete képernyő de az egér mozog. Már az üdvözöljük felirat sem jelenik meg.
2015. ápr. 18. 11:52
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

áramszünet a merevlemezeket viseli meg a legjobban. Mivel addig eljut hogy beolvassa ezért 2 esélyes. Egyik amit ha újratelepíted megoldja, hogy leformázod a lemezt telepítéskor (összes partíció a lemezen), feltételezem így próbáltad újratelepíteni.

A másik hogy memóriahibás lett ilyenkor hibásan olvassa-írja a lemezt.


Valószinüsíthető lehetőségek

1) sérült a fájlrendszer (formázás, újratelepítés)

2) fizikailag sérült a merevlemez (csere)

3) memória hiba (csere)

4) esetleg a táp hibája miatt nem képes működtetni az eszközöket (csere)


Szervízben van cserealkatrész így megoldhatják hogy cserélgetik míg kiderül a hiba, ill be is tudják mérni az eszközöket. Otthon nem igazán tudsz mit tenni kivéve ha van másik eszköz (merevlemez,ram) hogy kipróbálod, vagy egyszerüen csak leformázod (akár másik gépbe betéve) a merevlemezt.

2015. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egyébként nem formáztam le egyik partíciómat sem mert a fájljaimra szükségem lenne, az elsődleges az, hogy azokat valahogyan először le tudjam szedni. Ha valahogy azokat megkaparintom utána majd jöhet a formázás.
2015. ápr. 19. 13:25
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Egy live cd -vel (pl.linux) bootolsz és azzal kimented az adatokat, vagy átteszed egy másik gépbe. Mivel még nem formáztad, lehet hogy csak a fájlrendszer sérült. futtattad a tlepítő javításával a fixboot és fixmbr barancsokat? Az lehet helyrehozza.

[link]

2015. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már lefuttattam, először azt írta, hogy talált hibát amit javított, majd utána még próbálkoztam párszor mert a hiba ugyanúgy fennállt. Később már egyáltalán nem talált hibát, de a betöltés ugyanúgy megakadt a mozgó egér és a fekete képernyő résznél. :/
2015. ápr. 19. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!