Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPS. Na de melyik?

UPS. Na de melyik?

Figyelt kérdés
Hali! Az a helyzet, hogy elég gyakran megy el nálunk az áram, és már nem egyszer szálltak el dokumentumaim és egyéb fontos munkáim. Már nagyon erősen gondolkodok arról, hogy kellene venni egy olcsóbb UPS-t ami pár percig bekapcsolva tudná tartani a gépet, míg visszajön az áram, vagy míg hibernálom. A gép fogyasztása 345-400w monitorral együtt teljes kihasználtságon (prime95+CUDA miner), alapjáraton ~185w. Jó lenne, ha 400w mellett nem kapcsolna ki az UPS fél perc alatt. Az sem egy utolsó, ha lenne USB port rajta, ami levágja a gép fogyasztását alapjárat körülire amint akkura kapcsol. Mit ajánlotok? Nem szeretnék 20000 Ft-nál többet költeni a dologra.

2015. máj. 1. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
400W-hoz a 20 ezer egy kicsit kevés. 25-30 körül van 210W csúcsos ups.
2015. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát az tényleg sok. Milyen az a csúcsos? amúgy egy ilyet néztem ki: [link]

Vélemény? Ellátná a rá váró feladatot?

2015. máj. 1. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:

A "csúcsos" alatt arra akartam utalni, hogy annyi a max, amit egy kis ideig elvisel.


Neked elegendő egy 750-800VA-es márkás táp bőven. A nem annyira márkásak még jóval meg is dobják az össz. fogyasztást.


A linkeden szereplő márkáról éppen most hallok először. Ez és az, hogy túl olcsó, talán jelent valamit. (igen, azt, hogy gagyi...)


Ugyebár ezt bizonyítja is, hogy a linkeden lévő 850VA-es 480W-os kimenettel, egy 800VA-es APC 480W-os, egy 800VA-es Eaton pedig 500W-os kimenettel van...

Igaz, az Eaton 42 ezerért tudja ezt. Az APC csak 25 ezerért.

Én mindenképp ezt a 2 márkát ajánlom UPS ügyben. Ahogy mindenben, itt is számít a gyártó! Főleg, hogy könnyen fel is gyulladhat tőle a ház...

2015. máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak véleményt formáltam. De az "Ellátná a rá váró feladatot?" kérdésedre is válaszolok:

Az adatai alapján ellátná, gyakorlatilag kiderül az első áramszünetnél.

2015. máj. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Még egyet találtam ami olcsónak mondható, de annyira szerintem nem lehet gagyi: FSP Nano 800 -16000Ft

[link]

FSP-t jól ismerjük, gyakran ajánlanak FSP tápot a gépbe, gondolom nem égetnék magukat gagyi UPS-el, ha nem menne nekik az is jól. Egy hátrányát véltem felfedezni, hogy nem tudja jelezni a gépnek mikor akkuról üzemel, így a gép nem tud automatikusan órajelet csökkenteni/hibernálni. Ez így meddig bírná?

(nagyon szúrja a szemem, hogy 10-15 percet mond 120W terhelésre, arról kussol, hogy max terhelésen meddig bírja.)

2015. máj. 2. 03:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha 120W-nál 10 perc, akkor max. 2-3 perc lehet teljes terhelésen. De ha nem tud jelezni semmit a gépnek, akkor nem sok értelme van így.
2015. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, meggondolom. Ha más nem, kikötöm a fütyülőjét és beiktatok egy jó kis homemade cuccot ami jelez a gépnek :D
2015. máj. 4. 01:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!