Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit hoz a jövő?

Mit hoz a jövő?

Figyelt kérdés
Érdemes ma az 1000$-os kategóriában gépet venni? Vagy lehet, hogy 1-2 hónapon belül jönnek ki mondjuk új vidkártyák, amik lejjebb nyomják a mostaniak árait, vagy egyszerűen jobbak lesznek? Mintha valaki a júniust emlegette volna Radeon téren.

2015. máj. 2. 10:06
 1/1 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Mindig jön valamiből újabb, a dollár azonban erősödik, így tényleges árváltozás nem valószínűsíthető. Ha állandóan arra várnál, soha nem lenne géped.

Az 1000$-os, azaz 30000 ft-os kategóriában feltételezem, intel gépet szeretnél összerakni/venni.

Az i5 procik tartják az árukat, cpu terén ott nem lesz változás az árban, max felfele. Év végén bemutatják az új processzorcsaládot, mely már eltérő tokozást fog használni, ez talán 5%-os korrekciót okozhat az árakban, de nem valószínű, még mindig nagyon keresettek az intel i3 i5 i7 termékek. Ha játékra vennéd a gépet, i5-nél felesleges erősebb proci.

A ramok tartják az árukat, nem valószínű árváltozás.

Az alaplapok terén a helyzet hektikus. Ott nem lehet megjósolni.

A hdd ipar oldalán egyaránt lehet olcsóbbodás és drágulás. Ha jön egy árvíz, az árak megint kilőhetnek a csillagos égig.

Az SSD fronton az árak csökkenése valószínűsíthető, de itt is a dollár árfolyama a fő tényező.

A vga iparban jönnek sorozatosan az új kártyák, melyek lenyomják a régiek árát. Viszont nem érdemes várni, mert akkor - mint írtam - soha nem lesz géped.

A tápegységek szintén ártartóak, stagnál az az árszint.


S szerintem ezzel végig is mentem az összes lényegi alkatrészen.

2015. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!