Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itt PROFI hardver (alaplap...

Van itt PROFI hardver (alaplap) szakértő?

Figyelt kérdés

P5Q Pro (rev. 1.03G) alaplapról van szó, érthetetlen számomra a probléma, de remélem vannak itt profik, akik tudnak segíteni.


0506 verzójú bios volt rajta, talán a gyári. 4x1gb hyperx 1066 memória van benne. Vettem bele egy X5460 Xeon procit (átalakítóval) az e8400 helyett. Beleraktam, de a win 8.1 nem indult el. Vissza a régi proci, leszedtem a legújabb biost, 2102. Win alól felraktam, ekkor már kiírt annyit a bios-nál a xeon-ra, hogy frissítsem a biost, ha a proci erejét ki akarom használni. (de ez volt a legfrisebb). Ekkor kaptam a tippet, MMtool progival a bios fájlba rakjak be 771 microcode-ot, hogy a bios is kezelje rendesen a xeon procit. Megcsináltam, megint procicsere, lefrissítettem ismét a biost windows alól, kikapcsoltam. Ezután xeon bele, de nem indul, csak a ventik pörögnek, de semmi egyéb, csippanás sincs. Azt hittem, valami el lett rontva a bios frissítésnél, már kukázni akartam a lapot mérgemben. Kivettem a memórikat, 1db modullal bekapcsoltam és elindult. A xeon procira se írt ki semmit problémát a bios és a win 8.1 is ment.

Örültem, visszaraktam a memóriákat, de ugyanúgy nem indult. Memóriák jók, de ha a 3. és 4. slotban van memória, akkor nem indul, csak a ventik pörögnek. Visszaraktam régebbi biost is, de már biosos Ez Flash programmal (nem az eredetit, 1613 számút), de semmi. Régebbi procival is ugyanaz a helyzet.


Ja még annyit tennék hozzá, hogy ha berakok mondjuk a 3. foglalatba is egy memóriát, akkor ugye nem indul, de ha kiveszem, azt írja ki a bios, hogy "overclocking failed" meg hogy állítsam be a biost.



2015. máj. 10. 14:03
 1/1 A kérdező kommentje:
A bios probléma kizárva, külső íróval is fel lett írva, ugyanaz a helyzet.
2015. máj. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!