Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Naponta egy, két alkalommal...

Naponta egy, két alkalommal elsötétül a képernyő, teljes feketeség kb 3 másodpercig majd visszajön a kép, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

régebben gyakrabban csinálta, több időre is.

videokártya játék közben max 55 -60 fok, a proci meg max 55 fok. És nem mindig játék közben tapasztaltam, volt mikor csak internetezés közben történt.

A táp 550w fsp raider.

vga gigabyte r9 270x


2015. máj. 13. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ír ki semmi hibát, csak villan egyet? Tálca színe nem változik meg? Videokártya drivereit megpróbáltad már újratelepíteni? Futtass egy terheléses tesztet, pl. Furmark, tekerd fel amennyire csak lehet, aztán engedd rá 15 percre. Annyi idő alatt bőven eléri a potenciálját minden hőmérséklet, a rajta lévő memóriáké is, ha ennyi idő alatt nem villog egyet, akkor egyelőre driverekre gyanakodnék, nem feltétlenül a monitorra. Amúgy milyen megjelenítőt használsz, mennyi idős?
2015. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem változik semmi, nincs villogás sem. Egyszerűen elfeketedik, mintha kikapcsoltam volna a monitort, aztán visszajön a kép, mintha bekapcsoltam volna, de a monitor ledje ég közben. A gépet másfél éve vettem, a videokártyát egy éve. A windowsot újraraktam azután egyszer, hdmi kábelt cseréltem és igaz, hogy azóta csökkent ennek a gyakorisága.

A képernyő se a legrosszab, ips paneles lg.

2015. máj. 13. 14:16
 3/11 A kérdező kommentje:
És volt olyan alkalom is, hogy újraindítottam, beléptem a biosba, és ott csíkozta a képernyőt, valami kékes, lila csíkok jelentek meg, kb 3 hete, de azóta nem történt még hozzá hasonló.
2015. máj. 13. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó hát az semmit nem jelent, hogy IPS és LG. Viszont ha csíkozódik a kép, akkor az biztosan nem monitorral kapcsolatos, szóval tartom magam ahhoz a Furmarkhoz.
2015. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
rendben lefuttatok egy furmarkot.
2015. máj. 13. 14:22
 6/11 A kérdező kommentje:

21 percig futtattam, gpu loaded 99%, gpu fan 52%, a hőmérséklet 55 fokig ment fel.

Nem történt semmi villanás, elsötétedés.

2015. máj. 13. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor még egyszer pucold le teljesen a vga driverét, majd telepítsd újra. Ha semmiképpen nem akarna összejönni a változás, ha van IGP a processzorban/alaplapon integrált grafikus vezérlő, akkor használd arról pár napig, ha nincs, keríts egy kölcsönkártyát.
2015. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nincs igp benne, fx 8320. Mit csináljak akkor ezzel a kártyával? még garanciába van..
2015. máj. 13. 15:23
 9/11 A kérdező kommentje:
most pirme 95et és furmarkot egszerre futtattam és nincs baj.
2015. máj. 13. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy garanciális-e, mert nem tudod a hibát bármikor prezentálni a szervizben. Ki kell derítened egy kölcsönvideokártyával akkor, bármilyennel, hogy úgy is csinálja-e. Volt már rá példa (Nvidia és AMD fronton is), hogy a kártya néha hibázott, produkált ilyeneket is, drivertől/telepítéstől/mindentől függetlenül. Ha másik kártyával nem lesz ilyen gondod, akkor még mindig megpróbálhatod az orruk alá dörgölni, hogy másik kártyával nem fordult elő, stb. stb. Legrosszabb esetben megmondod nekik, hogy kérsz egy papírt arról, hogy ők garantálják, hogy a videokártya hibátlan, aztán eladod használtként. Természetesen így mindenképpen lesz rajta veszteség, így próbálj meg pozitívan gondolkodni.
2015. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!