Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nincs hang a gépemben kitakarí...

Nincs hang a gépemben kitakarítás után. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy kitakarítottam a gépem, közben elromlott a CPU hűtőm, viszont megoldottam (azzal nincs is gond, de megemlítem, nem-e az lehet a probléma, hogy másfajta a hűtő és esetleg "letestel" a gép oldalával az alaplap az által), és azóta nincs hang a gépen, bármivel is próbálkozom. Videókártya, minden működik, egyedül hangot nem ad (a hang eddig is integrált volt, próbáltam belerakni egy kártyát, azonban azzal se sikerült semmit tennem, elképzelhető hogy az alaplappal van valami szerény véleményem szerint.) Ha valakinek volt már hasonló problémája, és megoldotta, vagy tudtok valami okosat, kérlek, hogy segítsetek nekem. Nincs pénzem új gépre jelenleg... :(



2015. máj. 18. 14:39
1 2
 1/11 tibusz0211 ***** válasza:

Amúgy a hangeszközt látod az eszközkezelőben?

Előlapon nincs hang, vagy a hátsó csatlakozóknál?

2015. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Se elől, se hátul nincs hang. Eszközkezelőben látszik (High Definition Audio hangeszköz), illetve a vezérlőpult -> hangnál is látni, és ott azt írja, hogy lecsatlakoztatva.
2015. máj. 18. 15:10
 3/11 A kérdező kommentje:
És csak a digitális hang (SPDIF) az, ami szerinte csatlakoztatva van.
2015. máj. 18. 15:11
 4/11 tibusz0211 ***** válasza:

Próbáld meg a hangkezelőben az alapértelmezett hangeszközt átállítani.

Esetleg a driver-t újra feltelpíteni

2015. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alaplapról nem választottad le véletlenül az audio csatlakozást az alaplapról?:)

[link]


Sok sikert!


Ryo

2015. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam már drivert frissíteni.


Utolsó: megpróbálom, köszönöm, remélem megtalálom. :)

2015. máj. 18. 15:18
 7/11 A kérdező kommentje:

Továbbra is ugyanez a problémáa fennál, csak az SPDIF hangot érzékeli a windows... A többire azt írja, hogy nincs csatlakoztatva.

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 18. 18:17
 8/11 tibusz0211 ***** válasza:

Mivel az SPDIF működik és érzékeli, ezért biztosan ki lehet csikarni belőle a többit is.

Én továbbra is a driver-re tippelek.


Esetleg megpróbálhatsz egy rendszer visszaállítást arra az időpontra, amikor tudod hogy jó volt még.

2015. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendszer-visszaállítás után sem sikerült belőle hangot kicsikarni. Én már csak az alaplapra gondolok, hogy megsérülhetett, vagy testel a burkolattal, vagy nem tudom, tanácstalan vagyok.
2015. máj. 19. 18:44
 10/11 tibusz0211 ***** válasza:

A testeléssel kapcsolatban ha a burkolatnál vannak távtartók az alaplap és a ház között, akkor elég nagy trutyinak kell lennie ahhoz, hogy azt az 5mm-t áthúzza. Jó nagy porcica kell hozzá. :)


Csak azért gondoltam, mert írtad, hogy próbáltad másik kártyával is és azzal sem lett jó...

De adott esetben egy alap hangkártya nem kerülhet többe 2-3 ezresnél

2015. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!