Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 12 éves számítógépem...

Van egy 12 éves számítógépem szerintetek?

Figyelt kérdés
Mire használjam? A padláson volt ezidáig, mert van modern gép is a családban egy 7,5 éves, de ezt is be szeretném üzemelni! Szerintetek egy számítógépes szaküzletben feldobhatják némi takarítással meg egy új OPrendszerrel? Szeretném odaajándékozni egy kis srácnak mert szereti a játékokat amiket ilyen gépeken tud játszani. :) Igaz a vincseszter csak 18 gigás szóval nem fér rá sok játék, de majd letörli ha újat akar rá.

#Jurassic Park #triász #föl születése
2015. máj. 20. 09:03
1 2 3
 1/24 Tengor ***** válasza:
85%

Esélytelen. Csak csalódást okoznál neki. "de jóóóó, számítógép, lehet játszani... ez sem indul, az sem indul"

Mindennapi használatra még egy linuxszal sem lehet túl jó a teljesítménye. Kisebb kiszolgálónak akár jó lehetne, de ahhoz meg túl sokat fogyaszt.

Az is lehet, hogy már régóta működésképtelen, és alkatrészt meg nem kapsz hozzá.


Ha találsz valakit, aki ingyen foglalkozik vele, akkor meg lehet próbálni a beüzemelést, meg hogy mit lehet kezdeni vele, de költeni ne költs rá egy forintot sem!

2015. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Jó lenne a konkrét konfig, valószínűleg egy Pentium 4-es.Nem éri meg szervizbe vinni, általában úgy kezdődik, hogy 3000 ft az hogy egyáltalán hozzányúl és minden megkezdett óra plusz 3000 ft. Ebből már tudsz venni egy komplett gépet is garanciával.

[link]

Rakjál rá egy XP-t és valószínűleg használható lesz.

2015. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
az a kis srác még egy ps1-el is jobban járna szerintem mert ezen nem tudna játszani nagyon semmivel a 98-2000 es játékokkal max.
2015. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%

18 gigas lemez? Azon a windows onmagaban sem fer el, nemhogy jatekok... Ha a sracnak ajandekot akarsz adni, akkor tenyleg ne olyat, amivel semmit nem tud kezdeni.


A szerinted 'modern gep', ami 7.5 eves jol mutatja mennyire ertesz a dologhoz, ugyhogy en a helyi hulladekudvart javasolnam a 12 eves utolso nyughelyenek...

2015. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
#4: Látszik semmit nem tudsz az Operációs rendszerekről. Gondolom már a Windows 7-be nőttél bele...
2015. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

#5 nagyobbat nem is tevedhettel volna.


Mindamellett XP-n mar igazabol jatszani sem lehet, netre menni sem ajanlott a ki nem javitott biztonsagi hianyossagok miatt. 18G diszkre tenyleg felmegy egy XP, de azon kivul mi? Notepad? Dos-emulatorban Doom2? Egy erosebb okostelefon jobb teljesitmenyt nyujt mint az a gep.

2015. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Akkor miért írsz baromságokat, hogy nem megy fel rá az op. rendszer?

Én 10 éves koromban nagyon örültem volna egy ilyen gépnek, sőt még egy ennél régebbinek is. Bár a mai gyerekek nem tudom hogyan vannak ezzel, meg hogy hány éves, akinek a kérdező ajándékozni akarja.

XP pedig lehet játszani, sőt még Windows 95-ön is. Nem új játékokra kell gondolni, hanem azokra, amik akkor jöttek ki, mint amikor a számítógép élte a fénykorát.

2015. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
12 évvel ezelőtt én is örültem volna mert akkoriban még jó gépnek számított. ma meg olyannak örülhetne a mai gyerek amibe legalább egy erős 2 magos haswell van 250 gb sata III hdd meg egy kis gt 630 3-4 giga rammal. 2002 ben szerintem egy p4 is került használtan vagy 50-60 ezer forintba..
2015. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

'XP pedig lehet játszani, sőt még Windows 95-ön is. Nem új játékokra kell gondolni, hanem azokra, amik akkor jöttek ki, mint amikor a számítógép élte a fénykorát.'


na meg egyszer: ha az a szegeny gyerek meglatja a 'szamitogepes jatekot', aminek csak kicsit gyengebb a grafikaja, jatekelmenye, mint egy tetszoleges androidos jateknak, mit fog szolni?

2015. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
persze ezek nem le szólások csak tények. fejlődik a technika és ezt a mostani fiatalok is látják meglátja a gyerek a mozaik grafikát aztán kifolynak a szemei :D
2015. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!