Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az 1 TB-os WD10EZEX winyónak...

Az 1 TB-os WD10EZEX winyónak kb. mekkora az írási/olvasási sebessége?

Figyelt kérdés
ipon.hu/webshop/product/wd_blue_1tb_7200rpm_64mb_sata3_wd10ezex/212225
2015. máj. 24. 23:01
 1/6 A kérdező kommentje:
2015. máj. 24. 23:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj fel a linkedre és olvasgass kicsit a hozzászólásokból :)
2015. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvasgattam, de kéne egy kis megerősítés. :D A valós írási sebessége tényleg 120-180 MB?
2015. máj. 24. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. máj. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy merevlemeznél elég sok minden befolyásolja a teljesítményt. Persze lehet, hogy tudja hozni a 150MB/s-t ha a korong külső szélére tud írni folytonosan. Ugyanis befelé haladva lassul (nagyjából fele sebességig) illetve a töredezettség, sok kis fájl kezelése is nagyban lassítja. Merevlemeznél kell a fejet pozicionálni, aminek egy memóriához képest (legyen ez akár NAND Flash) sokkal nagyobb az elérési ideje, ha meg ezt gyorsan sokszor kell csinálni, akkor alaposan be tud lassulni.

Ettől függetlenül nem rossz vinyó ez, magam is használok egyet és jól teszi a dolgát. Én ezt mértem vele CDM-mel:

[link]

Persze átlag sebességnek inkább a második sort érdemes nézni (512K) mert az közelebb áll az igazsághoz, mint a max szekvenciális sebesség. Egy SSD esetében meg a 4K tesztekre mért sebességek sokkal gyorsabbak, mint egy HDD esetében (akár 50x-100x).

2015. máj. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 25. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!