Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet hogy gyenge a táp?

Lehet hogy gyenge a táp?

Figyelt kérdés

Vettem egy vgat használtan. R9280x és az lenne a bajom hogy megy a játék gondol egyet és lefagy már pár játékkal próbáltam witcher, shadow mordor, gta 5 na most a gta 5-el tudtam játszani elég sokat a kártya nem csinál képhibákat egyszerűen megáll a játék és akk csak újraindítás segít jobb esetben le tudom rakni tálcára a játékot és kiléphetek aztán nincsen probléma. Olvastam hogy lehet nem elég ennek a kártyának a táp és stabilitási problémák lehetnek. Azért gondolom hogy nem a vga vagyis remélemm ert a witcher 3-al haveromnál néztük eyefinity-ben mit visz a kari nem volt sokáig így tesztelve kb fél órát de nála nem volt semmi hiba neki 750-es táp van. Nekem egy fsp hexa 500-as táp van


gépem:

fx 6100 cpu

8 gb ram

asrock 970 pro 3 alaplap

2 500 gb-os vinyó raid 0

és ugye az r9 280x


mi lehet a baj szar a kártya? :S remélem hogy nem, vagy lehet hogy a táp okoz stabilitási problémákat?



2015. jún. 10. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Biztos hogy gyenge. A proci önmagában megeszik kb 100W-ot.


A kártyának meg a minimum tápegység ami kell neki az 500W!


[link]


Vegyél egy 650W-os tápot azzal nem lesz bajod

2015. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

cpu t huztad?


igen hexa 500 at meg 7950 ala is neccesen tenem, es nem ajanlanam 280x tipustol fuggoen 250w felet is ehet teljes terhelesen

enyit ez a tap nem tud neki adni a kpnfig melet legalabis folyamatosan


viszont a befagyas nem anyira szokot erre utalni, inkabb alaplap, ram hiba jele altalaban

de persze egy roszul mukodo tapnal (netan tulterheles kovetkezteben) eloidezhet ilyet is


igazabol szakszervizben lehet kideriteni mi(k) a probla.ema okozoi(/ja)


elenben ha tapot cserelnel menyit tudsz raszani?


mert fsp vonalon raider szeriat kepene pl. 550 'es 650

2015. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 wtf? honan jott az a min. 500w?

es szimplan 650w os ajanlasal szerinter tudja is mit vegyen? mert ma mar nem arulnwk hulladek tapokat?


500W... - a 280x hez tudtomal minden gyartoi oldal es az amd is 750w ot ajanl, de megfelelo!!! 400w os is konyeden elvihet egy ilyen karit ha a gep tobbi reszenek is jut kakao

6100fx 95w ot se eszik tuning nelkul, persze ha nem tarsulnak hoza negativ jelensegek (lap, haz...)

2015. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
akkor nagyobb az esélye hogy a kártya nem jó? azért gondoltam hogy a táp vagy a vga mert 7770-el nem csinált ilyen hibákat csak azon meg nem mentek a játékok ezen pörögnek de mindig lefagynak mikor nem játszok akkor nem csinál ilyeneket (film netezés) és a másik kártyám meg már nincsen meg félek hogy rossz és akkor még a pénzem if a kukába megy... :S
2015. jún. 10. 17:53
 5/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


osszefoglalo kinyitasa a topik legelejen, de friss komenteket is olvasgatsz vwgy kerdezhetsz ott is


[link]


lehet mar sok elavult van fent (vagyis ujonan nem kapni) de akit kapni olyat keres, de ha jol tudom frissitgetik ezt is ha ritkan is

2015. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi csak addig nem akarok venni tápot ameddig nem tudom hogy nem a vga a probléma :S
2015. jún. 10. 17:58
 7/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 lap es ram az nem vga :)

de persze lehet esely arra is...


hexa ha garis (de ha nem is) es amugy jo (...) akor eladhato epkezlab 'arert, igy az uj jtapra kevesebet kel koltened


azt hogy a tap e a hibas ezugyben, csak cseres probaval tudod megnezni...

2015. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 enek is csak a proba a modja


alakinel berakod, es ugyan ugy ugyan olyan jatekal ugyan adig jatszol

aztan stresztesztet futatsz


hdd sentinel

memtest86+

ezeket nem artana futatnod hogy kizard oket


es valami foknezovel a terhelteket megnezni, lap cpu vga amit csak kiir


aida64 vagy specy

2015. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

vga streszt, nala akinel heteted


a tobbit a te gepeden kene megnezni akar elotte is


szoval ezt pusztan, ranezesre es szoftveresen nem uszod meg


nincs olyan progi ami megmpndja hogy a tap keves se hogy a vga hibas


de mint irtam a tap keves


400w korulit tud 12v n leadni de ket agon

agankent 18A ha igaz, de a cimkejerol tudnad meg a sajat hexa don

ugye ez 200w sincs

a geped amugy is kb 400w ot is ehet teljes terhelesen igaz nem mind 12v rol de az a szamot tevo


sok tapnal a tulterhelesko (vagy nagyon leterheles is eleg, 7770 harmad anyit fogyaszt kb mint 280x) jon elo problema ha kiseb hibaia van


tap meleget fuj hatul? mert akor egyertelmuen "o nem birja a strapat

2015. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* heteted = beteted*

streszteszt mar csak visszaellenorzes miat kel hogy nem e csak epp nem jot elo a vga val a hiba, persze tobb jatekal is vegig probalgathatod

2015. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!