Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD hűtésére valami javaslatok?

SSD hűtésére valami javaslatok?

Figyelt kérdés

Pár óra játék után, meleg nyári este, észleltem, hogy az SSD-m 47-48 fok körül mozog. A videokártya és a proci nem sínylette meg ilyen mértékben, proci 48-50 fok körül, videokártya max 70 fok. A HDD-m 42 fölé nem megy.


Valakinek van valami ötlete, miképp lehetne hűvösebben tartani? Hosszútávon, úgy tudom, károsíthatja az SSD-t a magas hőmérséklet.


A gép:

Asus H97-Plus

i5-4690

Asus R9 290X

Samsung 840 EVO 250GB SSD

WD Black 1TB HDD

FSP Raider 650



2015. jún. 14. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ház elülső részén nincs venti,ami fújna valamit az SSD-re?


De kb ennyit tudsz csak tenni,jobb légáramlást biztosítasz neki.

2015. jún. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A HDD-t károsítja, az SSD-t nem. Nyilván a nagyon magas hő káros az SSD-re nézve is, de jobban bírják a magas hőmérsékletet mint a HDD-k. Egy HDD-nél 50 fok elég sok, SSD-nél erős használattal igazából rendeben van. Szerintem 60 fokig nem kell különösebben aggódni az SSD épsége miatt.
2015. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ssd felépítéséből adódóan ekkora hőség nem nagyon tud kért okozni
2015. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*kárt
2015. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A SSD nagyobb hőfokon dolgozik mint egy HDD. Amíg a HDD-nek rossz az 50 fok addig az SSD simán bírja.
2015. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 - Téves. Az SSD alacsonyabb hőfokon működik mint egy HDD, valamint jobban bírja a magasabb hőmérsékletet.
2015. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Most megnyugodtam kicsit.

2015. jún. 16. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!