Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet vegyek...

Milyen számítógépet vegyek játszani?

Figyelt kérdés
Sziasztok,igazából nem nekem kéne a számítógép hanem a barátom hogy tudjon hozzánk csatlakozni ha kicsit jobb játékokkal akarunk játszani.Az lenne a kérésem hogy olyan alkatrészeket mondjatok amik még Pentium 4-esek illetve Pentium 4 D-s ek.Sajnos elég szegényesen élnek :( Ezért csak olyan 30 ezer forint körül tud gazdálkodni.Ebből kéne egy olyan gépet összerakni (használtan is) ami vinné mondjuk a Team Fortress 2-őt olyan 60 fps-el max grafikán.Egyenlőre ilyen számítógépe van nagyjából:1gb DDR1-es memória.Egy 2.00GHz-es Pentium 4-es processzor,és egy 1024-es videó kártya amit nem tud kihasználni mert a drivere nem megfelelő,azt hiszem egyébként hogy maga a videó kártyának is lehet valami baja.Szerintetek mit kéne bele venni hogy tudjon kicsit jobb játékokkal játszani? :( És mint mondtam,csak 30 ezer forintból tud gazdálkodni.

2015. jún. 25. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből sajnos még egy APU-s gépet se lehetne összerakni, azt javasolnám neki, hogy gyűjtsön még (nem fogja megbánni) és olyan 80e körül már elfogadható APU-s gépet lehet összerakni.

Ez a legolcsóbb, amit össze tudtam állítani olyan 68e környékén végződött.

A6-os APU

2x2 GB 1600 MHz-es RAM

WD10EZEX 1TB-os HDD

FSP APN 350W-os táp

háznak akármi megfelel, és 5e-es házzal számoltam.


Újonnan ezt lehet kihozni, ami tényleg jó is, és gyors is.


Használtban lehet találni Core 2 Duo vagy Quad-os géppeket (hardveraprot nézegesd).


[link] esetleg tőle kérdezd meg, hogy ha csak 1 vagy 2 db HDD-vel kéred (már ha beleegyezik hogy kiszedi) akkor 25e-be el lehet-e hozni tőle.

2015. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30 ezerből esélytelen. Persze mivel nem ismerjük a pontos konfigurációt, nehéz tanácsot adni.
2015. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos csak 30 k ból tud gazdálkodni.Van egy ismerősöm akinek van 1gb ddr1-es ramja,egy 256mb-os videó kártyája,és egy Pentium D-je és bírt vele felvenni Fallout 3 gameplayt úgy hogy pont fix 60 fps-e volt.Most ugyan azon a gépen CS:GO-zik laggmentesen.Ezért nem értem ezt a szituációt.
2015. jún. 25. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy a Pentium D cask 2db Pentium 4-es CPU "összedrótozva", szóval alig lenne teljesítmény növekedés, ellenben egy Core 2 Duo-val már többszörösére ugrik a teljesítmény.
2015. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmm.Nem tudom,mondtam neki hogy én össze rakok neki egy Pentium 4-est.Ha akarja,olcsón.Mert szerintem azok is meg bírják állni a helyüket.De ha nem venne újat,mit ajánlanátok neki hogy rakjon bele?Gondolom kéne bővíteni a memóriát és a videó kártyát is ki kellene cserélni.Persze a processzor sincs jobb helyzetben de meglátom hogy azzal mit csinálunk.
2015. jún. 25. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi,t erre nem szabad már pénzt költeni, max RAM-ra, de arra is felesleges.

Próbáld meg azt a linkelt hardverapro-s gépet, de várni kell kicsit és naponta többször is ránézni, hátha van új, esetleg jobb 30-ért, esetleg alatta, persze alkudozni is lehet.

2015. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi :) Meg nézem mit tehetek ez ügyben.
2015. jún. 25. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!