Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kezdjek evvel a számítógép...

Mit kezdjek evvel a számítógéppel? Megéri-e eladnom, vagy bővítsem inkább?

Figyelt kérdés
Na szóval, van egy elég régi vasam, amire hülye fejemmel jócskán költöttem, és ennek egy CPU limit lett a vége, ami azt illeti, a régi videókártyámmal még mindig jobb volt a teljesítmény... Na tehát van egy olyan ASRock alaplapom, ami 775-ös foglalatú, és az intel dual core / pentium / celeron procikat támogatja tehát már nagyon nem bővíthető, én meg barom vettem hozzá egy Sapphire Radeon HD 6850 1 GB-t ami többet ér mint az összes többi együtt és ami a CPU limitet eredményezte. Kérdeztem már 1-2 helyen, szerintük alaplap, processzor, és ram csere kéne Táp: Chieftec GPA-450S 450 W Ram: 2x 2 GB KINGMAX DDR2. Eladjam? Bővítsem? Ha eladnám mennyiért tudnám körülbelül? Monitor maradna mert az nem rossz darab :) Egyébként nincsenek nagy igényem kb. a fifa 18-ig fusson minimumon a fifa 1600x900-ba és igazából ennyi a tervem . Na meg persze ha már jó gépem lenne, kipróbálnék új játékokat is. Csak hogy kezdjek neki, azt nem tudom, azért kérdezem. Köszi előre is.
2015. jún. 30. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért, nem megy rajta a fifa? Milyen cpu? Még 4GB ram nem fér bele?

Eladni fillérekért tudnád, föleg, hogy a vga-t megtartod.

2015. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lenne muszáj megtartani a GPU-t, ezért kérdezem. És nem megy rajta sajnos, a 15-nek már megnőtt a gépigénye és amúgyis így CPU limittel a Commodor 64-nek nagyobb a teljesítménye :D
2015. jún. 30. 14:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Mivel az alaplapom nem támogatja ezért sajnos nem fér el benne, kéne abból is egy új.
2015. jún. 30. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:

De nem tudod eladni csak fillérekért. Én legalábbis tuti nem venném meg más lelakott videókártyáját garancia nélkül drágán. Viszont ha ezt a kártyát újra megvennéd 50k, csak a neve más, ez nem más mint illuzió.

A kártya a Fifa15 ajánlott rendszerkövetelményeinek megfelel - tehát nem a minimum - amit ajánl még 8GB ram, ebböl már 4 megvan és bizonyos cpu szint, amit viszont még mindig nem tudni hogy milyen van a gépedben, mert beleélted magad ebbe a cpu limit izébe.

2015. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Intel Core 2 Duo 2,6 Ghz. Na igen, de nem szeretnék 1-2 év múlva megint újat venni :/ Tehát ha most fejlesztek az legalább 4-5 évig bírjon minimumon futtatni nekem egy fifát.
2015. jún. 30. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ha van pénzed akkor hajrá, akkor mit gondolkodsz?

60k a vga ami a jelenlegi kártyádnál egy lehelettel jobb, kell cpu 40-50k, memória 18k, lap 15-töl a csillagos égig, ez alá már erősebb táp is kell 20-30k, merevlemez ha a régit eladod, sőt, akkor már egy ssd is.

Ezt összeadod és ki is jön mennyi is az annyi.

Vagy veszel 2x4GB ramot és jobb cput és megy full hd-ban a fifa'99. És majd két év múlva veszel még jobb hardvert, mert amit most vennél addigra már rég lejárt lemez lesz.

2015. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:

Sajnos csak alaplap, CPU és RAM kombinációjával kell kezdened a cserét. Vagyis ezeket egyszerre kell.

Ha ezekből az elérhető legolcsóbbat választod és esetleg Intelt, akkor az új processzor árán buknál valamennyit, mert csak azt kéne elpasszolnod a későbbi fejlesztéshez, de így 45k Ft-ból kihozhatnád véleményem szerint.

2015. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!