Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet ajánlanáto...

Milyen számítógépet ajánlanátok, amin hibátlanul mennek a legújabb, legerősebb követelményű játékok, de megy rajta a régebbi játékok többsége is?

Figyelt kérdés
(régebbi játék alatt azt értem, ami 5-10 (esetleg 15) évvel ezelőtt jelent meg).
2015. júl. 21. 16:42
1 2
 1/11 HUN_Sector ***** válasza:

Könnyedén mennek azok a maiakon. Már emulátorok sokasága áll rendelkezésre, de az új windowsok visszafele kompatibilisek.

Jelenleg egy i5-ös negyedik generációs processzorral ellátott gép 8 GB rammal és egy R) 280-al, vagy GTX960-al (minimum) képes elfuttatni a játékokat full hd-n és medium-high grafikai szinten. GTX970-el pedig mindent high-on.


Aztán van az APU-s megoldás, vga nélkül. Elviszi a mai játékokat mondjuk egy a-10-7850k alacsony részletességen és 1680-as felbontáson, a régieket (4-5 év és régebbi) meg vígan full hd-n és high-on.

2015. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Trevor. ***** válasza:
Mennek a régi játékok is, de sokszor kell xp kompatibilitási mód, Affinitás beállítása 1 magra meg egyebek.
2015. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"de az új windowsok visszafele kompatibilisek."


Ez alatt mit értesz?


Hogy amit pl. windows 8-ra vagy windows 10-re terveznek, az vígan fut XP-n is, de amit XP-re, az már nem megy windows 8-on?


"Jelenleg egy i5-ös negyedik generációs processzorral ellátott gép 8 GB rammal és egy R) 280-al, vagy GTX960-al (minimum) képes elfuttatni a játékokat full hd-n és medium-high grafikai szinten. GTX970-el pedig mindent high-on."


Értem. De valójában én egy konkrét gépre gondoltam, az összes alkatrésszel együtt. Tehát ram, videókártya, processzor, alaplap, stb. Tehát hogy pl. te mondjuk milyen gépet javasolsz annak, akinek az a célja, hogy olyan gépet állítson össze, amelyen minden játék full grafikával tökéletesen megy.

2015. júl. 21. 17:01
 4/11 Trevor. ***** válasza:
Mondj egy árat.
2015. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
végtelen. a kérdésem ártól független.
2015. júl. 21. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor tedd fel értelmesem a kérdést.


Azaz milyen felbontáson szeretnél HIGHon játszani. FullHD vagy 4K. Kell-e SSD. Tuningolni szoktál-e, legyen-e benne ilyen lehetőség.


A végtelen meg nem egy keret. 300E-től már jó gépet lehet összerakni. De lehet 1 év múlva már nem viszi HIGHon a játékokat. Egy drágább gép tovább helyt fog állni, de az sem örökké.


Ja és ha csak elméleti szinten érdekel, azt is írd meg, mert nem mindenki szeret feleslegesen irogatni.

2015. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 HUN_Sector ***** válasza:
FULL HD-n 200-ból már összehozható egy jó játékgép, egy i5-4460-al, R9 280-al, 8 GB rammal, jó alaplappal, vinyóval, házzal, táppal, optikai meghajtóval. Talán még egy kevéske pénz marad is.
2015. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Félig-meddig elméleti szinten érdekel. Aki meg nem akar válaszolni, annak nem kell. Sőt én kérem tőle, hogy ne válaszoljon. De akkor azt se írja meg nekem, hogy "nem akarok fölöslegesen írni".
2015. júl. 21. 19:05
 9/11 Trevor. ***** válasza:
Nézd, nem sok értelme van úgy gépet összeírnom PCX-ről, majd a képet ide belinkelni, hogy nem fogod azt a gépet megvenni. De ha kéred, szívesen megteszem, csak akkor szólj.
2015. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már megint egy agytröszt kérdező


Hogy írjam le hogy megértsd... Megpróbálom így.



Komolyan mondom leírtam értelmesen és világosan, miket adj meg, hogy válaszolni lehessen, arra nem reagáltál.


Viszont még te vagy morciberci, ha valaki a kamu kérdésedre nem akar időt pazarolni? Mi van veled ember?

2015. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!