Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit fogyaszt a számitógépe...

Mennyit fogyaszt a számitógépem? Tudom bőviteni még egy videókártyával?

Figyelt kérdés

Konfig:

Alaplap: Asus crosshair v formula-z

Proci: Amd fx-9590 4,7ghz

Proci Hűtés: Corsair Hydro h105

Ram: 4x8gb Kingstone hyperx 2400mhz

Vga: Msi radeon r9 290x 4gb gaming

Ssd: 3x 120gb

Hdd: 4x 1-2Tb

Tápegység: Cooler Master 750W G750M


Azt tudom hogy a proci 220wattot fogyaszt a videókártya pedig 300watt. De ez a valós fogyasztás akar lenni? Vagy ebből még vonni kell belőle? Vagy talán hozzáadni?

Szeretnék még egy radeon 290x 4g kártyát mellé rakni.

Remélem egy hozzáértő személytől fogok kapni választ!

Trollok kiméljenek!



2015. júl. 26. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés lenne az a táp még egyhez meg alapból felesleges is mert így is erős az a 290x
2015. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a gép kb 500W-ot eszik,még egy 290x-et már nem bírna el a táp.Szerintem egy 850W-os elbírja,de a sok HDD,SSD miatt még nagyobbat tennék alá.
2015. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokat.

Nem trollkodás, de neked szükséged van ilyen gépre? Rettenetes pazarlás. Persze ha olyan területen használod, amihez kell 4x 8 GB, meg az az FX, akkor mindegy.

2015. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj sem SLI, sem Crossfiret. Mindenki örül hogy megszabadul tőlük. Arról nem is beszélve hogy az első kártya kitakarja a másik szellőzését, és a memória sem adódik össze. Tehát a kártya árának felét arra a memóriára adod ki amit nem használ majd a gép.
2015. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trevor. ***** válasza:
FX-9590-et megvenni SEMMI értelme nem volt és ez nem fanboy-ság miatt mondom, hanem ez tény.
2015. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban. Nem csak fizikailag problémás az SLI/Crossfire, de rengeteg játék egyszerűen inkompatibilis vele, szaggatásokat és egyéb anomáliákat idézve elő. Ráadásul rengeteg pénz is, bár úgy tűnik hogy ez nem szempont jelenleg.

32 GB Ram maximum munkagépekhez kell.

A processzor baromi sokat fogyaszt, melegszik, és noha erősnek erős, egy olcsóbb, kevesebbet fogyasztó FX majdnem ugyan azon a teljesítményen van. Parasztvakítás az FX 9*** széria.


Meg az az alaplap, te jó ég, nyertél a lottón? Felesleges, brutálisan.

2015. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kérdésemre sokan nem adtak választ!

Elnézést kérek, de nem voltam kiváncsi rá hogy melyik alkatrésznek nincs értelme.

De elmondom, hogy ez egy hobbi/disz gép, aminek annyi értelme van, mint egy ferrari-nak. Nekem ez egy valóra vált álmom volt. Egyben munkára is használom (játék szerver programozás) ami nagyon sok ramot zabál!

Nagyon ritkán játszok, de akkor is csak azért, hogy gyönyörködjek egyet a maxra beállitott grafikán. (pl: gta5, codaw).

Tehát, mennyit fogyaszt a gépem? Elbirja a táp a +1 videókártyát?

Hűtéssel nem lesz gondom! 3x 14cm Akasa Viper AK-FN063 venti elől, 1x 14cm ugyanez hátul + corsair vizhűtő ventilátorok felül. (NZXT H440 ház)

Köszönöm előre is a válaszokat

2015. júl. 26. 23:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Kaptál rá választ, hogy a gép ténylegesen 500-550W körül eszik, és hogy a táp miatt nem tudnád bővíteni még egy videókártyával.


Azért szoktuk megemlíteni a hardverek feleslegességét, mert rengetegen bedőlnek a marketingnek, és a "minél drágább annál jobb" kategóriába tartozó alkatrészeket veszik meg, teljesen feleslegesen. A végén örülnek hogy kb. 20-30k-val kevesebbet fizetnek, és nem csökkent a teljesítmény. Na, ezt a gépedre való tekintettel nem tudtuk eldönteni, hogy valaki nagyon nem ért e hozzá, vagy tényleg "ferrari"ként üzemel. Ha neked konkrétan ez kell, tudatosan, akkor nem számít az efféle komment.

2015. júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!