Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működés közben leesett a HDD...

Működés közben leesett a HDD (1TB), természetesen tönkrement. Kik tudnák az adatokat (vagy egy részét) lementeni róla?

Figyelt kérdés
Nem céges, hanem magán, nekem kedves adatok vannak rajta (fotók, emlékek). A KÜRT-öt ismerem, de 150.000+áfa az nekem mint magánszemélynek elég sok. Ki foglalkozik még ilyennel? kit javasoltok?
2015. aug. 2. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Más nem igazán van, sajnos elég macerás munka, főleg egy fizikailag sérült lemezről lementeni az adatokat. :(
2015. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress rá neten az "adatmentés" kulcsszóra. Nyilván, nem lesznek annyira profik, mint a Kürt, de ha szerencséd van, annak a töredékéért is megúszod.


Továbbá ezentúl ami fontos, abból soha ne csak 1 példányod legyen!

2015. aug. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Adatmentés (nagy vonalakban) : Szerintem két részből áll, mint ahogy a merevlemezek is két fő részből állnak (úgy nagyjából) :


1. Elektronika

2. Mágneses tároló korongok.


Ha maga a mágneses tároló korongoknál van valami gubanc, akkor természetesen csak úgy nyerhetőek vissza az adatok, ha egy úgynevezett "tiszta" szobában (por és páramentes környezetben) szétszedik darabokra a merevlemezt és átrakják a tárolókorongokat egy másik merevlemezbe. Ezért kell a 150 000 + Áfát fizetni. (Szakember + Por és páramentes környezet)


Az első esetben ha "csak" a külső elektronika ment szét akkor elég egy PONTOSAN ugyanolyan merevlemezt szerezni és az elektronikát átpakolni, ezt viszont elvileg a legtöbb ember el tudja végezni otthon is (mivel ehhez nem kell tiszta szoba ez "csak" 4-6 csavar + 2 szalag kábel ki/be csavarását illetve ki/be csatlakoztatását jelenti - természetesen ehhez is kell azért egy kis tapasztalat és igen nagy odafigyelés). Ugyanolyan merevlemezt meg vagy boltban vagy valamelyik hirdetési oldalon tudsz szerezni.


Azt csak Te tudod eldönteni, hogy menyit ér meg neked a merevlemezen lévő adataid, én csak azt tudom mondani, hogy ha tudsz szerezni egy pontosan ugyanolyan merevlemezt mint ami tönkrement, akkor az elektronika átszerelését meg lehet próbálni - vagy bejön, vagy nem.


Ha nem jön össze akkor visszarakod az elektronikát és használod az új merevlemezt. (Maximum ha garis akkor a garanciát bukod)


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!