Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég ennek a videókártyának...

Elég ennek a videókártyának ez a táp?

Figyelt kérdés

Azt olvastam ez a videókártya ami egy NVIDIA nem eszik olyan sokat mint a szomszédos AMD-s barátai kíváncsi lennék véleményetekre hogy elég-e lenne.


Videókártya: NVIDIA GTX 960

Tápegység: CHIEFTEC CTG 500-80AP



2015. aug. 10. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen az "új" Maxwell architektúra elég energia hatékonyra sikerült azaz nem csak a jelenlegi AMD-s, hanem az előző Nvidia generációkhoz képest is sokkal kevesebbet eszik ugyanazért a játékos teljesítményért. A lényeg részben pont itt van elásva, mert az architektúrán butítani kellett, mint cGPU azaz nem véletlenül nincsenek Maxwell felépítésű professzionális kártyák vagyis ott még mindig a Keplert nyomják). Ettől függetlenül sok GTX960-as kártyán van két 6 tűs PCIe tápcsati, pedig papíron elégnek kellene lennie egynek is vagyis a gyakorlati fogyasztásuk több, mint ami a TDP alapján sejthető vagy a túlhajtott modellek akkora plusz feszt kaptak, hogy megugrott a fogyasztás (nekem is GTX960 OC karim van két 6tűs tápcsatival).

A GTX960 nem rossz kártya, de ha a fogyasztás nem annyira számít, akkor egy R9 280 bizonyos szempontokból jobb lehet: több VRAM és magasabb sávszélesség, ami a GTX960 esetében kissé alul lett méretezve azaz bizonyos esetekben szűk keresztmetszetet képez. A CTG-500-as táp amúgy elég a GTX960-hoz és az R9 280-hoz is, így az nem akadály. Én a GTX960-t a Witcher 3 miatt választottam illetve az alacsonyabb fogyasztás is imponál nekem, de simán vettem volna 280-ast, ha ahhoz járt volna a játék. Bajom nincs vele, de idáig ez a legjobban ciripelős (coil whine) kártyám is egyben.

2015. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!