Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha 4gb ramot rakok a gép-be,...

Ha 4gb ramot rakok a gép-be, viszont a windows mondjuk 3,3 gb-ot használ belőle, akkor a játék is annyit tud használni vagy tudja a 4gb-ot?

Figyelt kérdés

2015. aug. 14. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

nem telljesen értem

ha 32 bites windowsod van (x86) akkor az 4gb ramot tud kezelni

ha 64 bite windowsod van akkor bármennyit

2015. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt akarom mondani,hogy ha a windows 3,3 gb-ot lát belőle például,és van egy játék aminek mondjuk minimum kell 4gb-ram kell,akkor nem tudok vele játszani mert csak 3,3-at lát?
2015. aug. 14. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudd annyi memóriát megcímezni. Tehát nem fogja használni. Ha egy játéknak 4GB ram kell, de neked csak 2 van akkor is elindul. Más kérdés, hogy akkor kemény droppok lesznek. Akkor nem indulna el ha maga a játék 64 bites Windowsra lenne és minium 6GB kellene neki. (PL Dead Rising 3) Ezek nyilvánalóan elsem indulnak mert csak 64 bites operációs rendszerrel mennek.

Mindenképp 64Bites Windows kell neked. Ne szarozz a 3,3GB rammal mert nem csak a RAM mint memória tartozik a megcímezési limitbe, hanem a videókártyád memóriája is.

2015. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor fel telepítem a 64 bites windows-ot és akkor majd látni fogja a 4gigát
2015. aug. 14. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!