Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Emberek, jól sejtem, hogy a...

Emberek, jól sejtem, hogy a memória modul hibás? :s

Figyelt kérdés

A régi számítógépem be akartam indítani, próbaképp, hogy működik e, ugyanis vasárnap levisszük a hétvégi házba(és használni fogom). Nagyon nagy szerencse, hogy nem ment tönkre, amíg a pincében rohadt, de a memória modul valószínű tönkrement. A gépnek AMI bios-a van.Először 2 rövidet sípolt, ez azt jelenti, hogy valami van a rammal. Oké. Kiporoltam a gépet (mintha poros lett volna...), ki-be raktam a modult, indítottam a gépet. Utána 3 rövid hangjelzéssel jelezte ugyanazt. (probléma történt az első 64 kbyte beolvasásakor). Utána eljátszottam ezt még néhányszor. Ugyanaz. Amúgy nagyon matuzsálem a gép, de nem kell aggódni, van 3 ugyanolyan modulom, csak otthon :) Azt a másik, szintén matuzsálem gépből szedtem ki xD

Bios hangjelzések: [link]

Én már átnéztem mindent, jól sejtem, hogy a ram a hibás? :) Előre is kösz a válaszokat.



2015. aug. 21. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ami biosod van, és tényleg 3 rövidet sípolt, akkor igen. Ez csak akkor fog kiderülni, ha kicserélted a modulokat és utána elindul.
2015. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, holnap délután ki tudom cserélni, csak most nincs otthon a gép :) Holnap délután írok :) köszi a válaszodat
2015. aug. 21. 13:51
 3/5 A kérdező kommentje:

xDDD Kiderült, hogy nem is volt hibás :'D :'D Tegnap ugye nem otthon voltam, ezért csak a gép volt egymagában, minden periféria nélkül. Aztán eljátszotta a csipogós jelenetét. Akkor már örültem, hogy szól a gép, ez azt jelenti, hogy az alaplap és processzor biztos jó. Aztán ma megreparáltam, kiderült azért jelzett, mert megváltozott a fizikai memória mérete xD Fail :D

De azért elég félreérthető volt a jelzés :D Illett a leírásban a memóriahiba üzenetekhez o.O 2 rövid, a 2. indításkor 3 rövid csipogás volt :s Nem baj, kösz a választ, megy a zöld like :) (ami bios titkai xD)

2015. aug. 22. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor legalább happy-end lett a vége
2015. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah :S
2015. aug. 22. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!