Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet az alaplapomba dual...

Patrik152 kérdése:

Lehet az alaplapomba dual core CPU-t tenni?

Figyelt kérdés

HP Compaq dx 6120 MT (PW279ES) típusú alaplapom van amiben most egy P4-es 3.0GHz-es porci van, ezt szeretném dual-ra cserélni, hátha elfutnának rajta újabb játékok is. Esélytelen belerakni a dual procit vagy nem??

Előre is köszi a válaszokat!!



2015. aug. 24. 22:30
 1/8 lacee02 válasza:
Milyen a processzorfoglalat? Ha talász a foglalatba illő dual-core-os proccot, akkor bele tudod tenni. Viszont az, hogy működni fog-e, kérdéses. Én azt javaslom, hogy a mostani proccal frissítsd az alaplap biosát, majd ha sikerült, cseréld ki a procit. De azért neten nézd meg, hogy az alaplap támogatja-e az új proccot.
2015. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Márkás gépnél az adott márka ügyfélszolgálatát kellene megkérdezni (ha ugyan még tudnak egy ilyen régi gépről valamit). A leírásból csak annyi derül ki, hogy valami Socket 775-ös alaplap és hivatalosan az Intel Pentium 4 és Intel Celeron D processzorokat támogatja. Lehet hogy szerencséd lesz és működik egy BIOS frissítéssel, lehet hogy nem.
2015. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem működik akkor a hardverapro.hu-n találsz pár ezer forintért megfelelő használt alaplapot.
2015. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondolkoztam már egy másik alaplapot venni, csak nem tudom abba bele tudnám-e rakni a ramokat meg a videókártyát stb. Egyébként ha új alaplapot veszek de a mostani HDD-t teszem vissza akkor arról semmi nem veszik el igaz?
2015. aug. 25. 11:02
 5/8 Scbp válasza:
A cuccaid mentsd le a HDD-rol mert ha egy masikba teszed bele azt újra kell telepiteni.. :D
2015. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Scbp válasza:
Max fel teszed egy masik vinyora. a windowst,es amin vannak a cuccaid azt berakod masodlagosnak.;)
2015. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Egyébként tényleg esélytelen játszani ezzel géppel?? Nem a legfrissebb játékokra gondolok, de azért jó lenne ha elfutna rajta ez-az. Ismerőseim mind azt mondták, hogy ez a gép kuka és hogy semmire sem jó... Ez így mennyire igaz??

2015. aug. 25. 14:31
 8/8 A kérdező kommentje:

Ui: a gép adatai:

Alaplap: HP Compaq dx 6120 MT (PW279ES)

Proci: Intel(R) Pentium(R) CPU 3.00GHz

Ram: 1.7Gb

VGA: Radeon X300Se


(a vga a régi mert a másik elromlott ahelyett lesz új, és ramot is kap még)

2015. aug. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!