Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az, hogy a merevlemez...

Jandris22 kérdése:

Normális az, hogy a merevlemez olvasásnál halkan kerreg?

Figyelt kérdés
Alig pár hete vettem egy asztali gépet, aminek a winchestere olvasásnál halkan kerregni szokott. A napokban figyeltem fel erre a jelenségre, és nagyon érdekelne hogy ez normális vagy valami nagy gáz van e a vadiúj vinyóval. (Toshiba) Bad sector vizsgálatot futtattam már dos-ban, de nem talált hibákat.

2015. szept. 3. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Változó a hang intenzitása különböző típusoknál, de alapvetően mindegyiknek van hangja.
2015. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Seek"-elésnek hívják a folyamatot. Minden Winchester csinálja.
2015. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fuu nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Egyébként pont azután tűnt fel mikor lecseréltem a gyári procihűtőt egy sokkal halkabbra. Valószínűleg ezért nem hallottam az elején.
2015. szept. 3. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy 9 éves IDE Winchester-t cseréltem tavaly novemberben, egy SATA Toshiba Winchesterre. A régi IDE annyira hangosan kerregett, hogy az új Toshiba seekelésére azt hittem, hogy valami laza a gépházban, és az kerreg... :) Jóval halkabb.
2015. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele mint te, azt hittem hibás az új winchester, de nem, ez a seek.


A laptopban a gyári 320 Gb-os Toshiba merevlemezt cseréltem egy 500 Gb-os Hitachi-ra, a Toshiba-nak évekig fel sem tünt a hangja, a Hitachi-t ahogy beraktam és bekapcsoltam a laptopot, már jött is a kerregés.

2015. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
valaki hozzáértőtől kérdezném, hogy ha 5400-as fordulatu vagy 7200-as fordulatu a winchester, az hangosabb?
2015. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az enyémben egy 7200 as fordulatszámú van, és abszolút nincs hangja. A rendszerhűtők, de még a seek kerregés is elnyomja. Laptopban nyílván jobban lehet hallani, de elenyészően kicsi a zajszintje.
2015. szept. 5. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!