Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Autocad-hez milyen gépre lesz...

Autocad-hez milyen gépre lesz szükségem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ötéves laptopot használok, általános célokra megfelelő, de Photoshop-ban is nagyobb munka, azért megdolgoztatja. Egyetemen Autocad-ban fogunk majd dolgozni, gondolom először 2d-ben bár szerintem elég hamar 3d lesz... Mostani laptopom gondolom gyenge lesz...

T4300, G102m, 3gb ddr2-as ram... Laptoppal járnék jobban vagy egy asztalival? Játszani nem akarok, mindössze ez a feladat a szempont...



2015. szept. 12. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:

AutoCAD-hez azért nem kell olyan nagyon erős hardver. Egy i3-as proci, 4 giga memória, meg esetleg egy dedikált GPU (bár szerintem a mai procikra integrált chipek is bőven jók hozzá) és sima ügy. Persze mindez attól függ, hogy mekkora projektekről van szó, tehát komoly munkákhoz ez azért kevés, de egyetemi szinten biztos, hogy nem kell túl erős hardveres háttér hozzá.

Megkérdezhetem esetleg, milyen szakra mész? Csak mert ha 3D-ben kell tervezni valamit, akkor szerintem ott más szoftverek is lesznek, mivel AutoCAD-ben 3D-zni kb. széllel szemben hugyozás. Pl gépészetnél Inventor, Catia, stb, építészetnél meg mondjuk ArchiCAD. Ezek azért szeretik enni az erőforrásokat.

Hogy laptop vagy asztali, az egyéni preferencia kérdése. Mivel felmerült benned a kérdés, gondolom nem kolis leszel, ahol evidens, hogy laptop lenne a jó megoldás. Vedd figyelembe azt, hogy (mivel írtad a CAD-et) tervezési feladatokhoz jól jön egy nagyméretű monitor, illetve ugyanabból a pénzből jóval erősebb asztalit tudsz összerakni, mint laptopot. Ez szól az asztali mellett, a lapos mellett meg nyilván az, hogy egyetemen azért néha nem árt, ha nálad lehet a gép és esetleg valamit gyorsan módosítani kell a rajzon, akkor azt ott rögtön azonnal meg tudod csinálni és újranyomtatni.

2015. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Járműmérnökről lenne szó, mondhatni rokon a gépészmérnök szakkal. Nem lennék kolis, mert Pesten lakok. Mindkét platformnak megvan az előnye, de úgyse vinném be a gépet, mert állandóan vigyázni rá, plusz nem jegyzetelnék rajta...
2015. szept. 12. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor az asztalit javaslom, én is azzal toltam végig a gépészmérnökit. Erősebb vasat tudsz összerakni (és persze nem előre összerakott konstrukciót, hanem saját válogatást, ami még jobb lehet).

Ha a BME-ről van szó, akkor pedig Solid Edge-et fogtok használni 3D modellezésre/rajzolásra (csak hogy utána tudj nézni, ha esetleg érdekel). Más egyetemen nem tudom, mit oktatnak a járműveseknek, de gyanítom, hogy ugyanezt.

2015. szept. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, Bme-ről lenne szó. Ahogy néztem a tantervet első évben még nagyon nem lenne szükséges, bár két beadandó házit már Cad-ben kérnek, ha jól tudom. Utána biztos komplikáltabb ábrákat kell modellezni. Monitort leszámítva 200 ezerből szerintem jó gépet lehet kihozni. 200-250 ezerért meg láttam pár laptopot is, dedikált nvidia kártyával. Hosszabb távon mondjuk értékállóbb lehet egy pc.
2015. szept. 12. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát tavaly első évben rögtön Solid Edge-et kezdték BME járművön (és abban kérték a házikat), az AutoCAD elő se jött, úgyhogy szerintem azt te se várd :D Nem hiszem, hogy visszafele haladnának az időben, bár ezen az egyetemen bármi megtörténhet..

Az, hogy CAD-ben kérik a házikat, az egy dolog. Ez így nem konkrét szoftver, a CAD annyit tesz, hogy computer aided design, azaz számítógéppel segített tervezés: ez egy elég általános kifejezés, kb annyira konkrét, mint mondjuk az "irodai szoftver". Ezerféle lehet, amiket az előző két válaszomban felsoroltam, azok is mind CAD szoftverek. Meg persze az AutoCAD is az. Ettől még persze lehet, hogy ezt is fogják oktatni, csak én kétlem.

2015. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja a többi részére reagálva pedig igen, 200-ból teljesen jót össze tudsz már rakni, laptopból pedig a 250k-s kategória már messze afölött van, amire neked az egyetemen valaha is szükséged lesz. Én tavaly 170-ért vettem új lapost, i5-ös procival, 4 giga RAM-mal, nVidia 840M-mel. Messze elég mindenre, AutoCAD, Inventor, Solid Edge, Creo fut rajta simán (és nem csak egyetemi projektek szintjén, ipari tervezési feladatokhoz is használtam).
2015. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm még egyszer a segítséget!
2015. szept. 13. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!