Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy alaplapnak Geforce-os...

Ha egy alaplapnak Geforce-os chipsetje van akkor csak GeForce-os videókártyával működhet?

Figyelt kérdés

A fent leírt alaplapom van de nem GeForce-os videókártya van benne hanem egy AMD Radeon R7 360 chipsetű videókari és sajna nemnagyon akar működni :(

600Watt Zalman GS-II táp hajtja egy AMD FX 6300-as proci, 4*4 Gb hyperX fury ram.

Egyszerűen nemtudok rájönni mi lehet a gond.

Viszont egyik haverom videokariát kölcsönkértem és kiprobáltam vele, azzal működött(igaz az gyengébb teljesítményű volt) és az GeForce-os volt(Nvidia GeForce GT620).

Az alaplap chipsetje, a tápegység vagy mi lehet a gond??? PLS HELP!! Előre is köszönöm.

Egyébként a mostani alaplapom: Asrock N68-GS4/USB3 FX



2015. szept. 21. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd bővebben a "sajna nemnagyon akar működni :( " témát?


El sem indul, elindul és lefagy, vagy elindul és újraindul?


Nem látom az okot amiért ne működne benne az AMD kártya. Attól, hogy van a fedélzeten egy integrált Nvidia, attól még simán kellene működnie. Esetleg BIOS beállításokban auto-ra rakod, de szerintem ez alapbeállításban is így van.


Javaslat:


BIOS ellenőrzés

Csatlakozások ellenőrzése(VGA)

Ha ezután sem megy, akkor esetleg Te vihetnéd el a VGA-t a haverhoz, ott megy e.


Lehet,hogy hardverhiba lesz ez inkább(MB,VGA)

2015. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, de nemhinném, hogy hardverhiba mert volt ezelőtt egy másik kisebb VGA-m is és azzal is ugyanez volt a baj, azért vettem az R7-est, de ezzel is gond van.

Egyébként a "sajna nemműködiket" arra értetem,hogy beindul a gép, nemfagyle és nemindul ujra, csak KB minden játék akad rajta(ritka ami nem), és a monitorom 1920*180-as felbontást bír, de ehejett csak 1600*1200 es a max amit betudok állítani rajta.Sajnos kipróbálni más gépben nemtudom, mert egyik haveromnak sincs olyan tápja ami ehez való(6pines csati kell hozzá).

Biost is nézegettem, de nemhiszem hogy ott lenne a gond.

Remélem udtam elég infót írni, mégegyszer köszi a válaszod.

2015. szept. 22. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!