Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPS vs VA LED Mi a külömbség...

IPS vs VA LED Mi a külömbség 8elöny, hátrány), melyik a jobb minőség HD filmek, videók lejátszásában és hasonó terüeltekn?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 22:25
 1/3 A kérdező kommentje:

VA LED-es készékeknél található olcsóbb árfekvés és nagyobb kontrasztarányokkal rendelkezik, de legtöbben IPS-t preferálják talán, írnátok néhány klömbséget , lényeges differenciákat? (elöny, hátrány..)


Köszönöm!

2015. szept. 25. 22:29
 2/3 anonim ***** válasza:

A VA-nak jobb a kontrasztja, és mélyebbek a feketéi.


IPS-nek állítólag jobbak a színei és a látószögei (bár én sok különbséget nem vettem észre). Viszont ott az IPS glow effektus is (oldalról nézve kivilágosodik a fekete.)


Én IPS paneles TV-t cseréltem le VA-ra, nem bántam meg.

2015. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék reklámot, de az LG készülékekben a Reader Mode mennyire "hasznos" olvasás szempontjából?


BenQ VA LED monitoron való olvasás huzamosabb idieg nem túl szembarát állítólagosan.

2015. szept. 27. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!