Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy külső merevleme...

Hogy lehet egy külső merevlemeznek 5 GB/s adatátviteli sebessége? A tapasztalatom köszönőviszonyban sincs ezzel.

Figyelt kérdés

Vettem egy Sony külső HDD-t, állítása szerint USB 3.0 porthoz csatlakoztatva 5 Gb forgalmat tud elérni maximum másodpercenként. Nos én csatlakoztattam egy 3-as USB-hez, még a turbósító szoftverét is telepítettem és bekapcsoltam, de a legnagyobb sebesség 60 Mb/s, amit el tudtam érni akkor, amikor másoltam rá valamit.


Van egy Sony laptopom, azon USB 2 van, azon elvileg 480 MB/s a maximum sebessége, de a gyakorlatban alig haladja meg egy pendrive sebességét, ami 30 Mb/s.


Akkor hogy is van ez? Valamit nem csinálok jól?

Nyilván nem várom el, hogy 5 Gb/s legyen a sebessége, de azért ezeknél az értékeknél jóval többet kéne teljesítenie.



2015. okt. 10. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

GB/s =/= Gb/s


Ezért.

2015. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Keverek a dolgokat.


Az USB 3.0 maximális átviteli sebessége 5 Gbit/s.

Az USB 2.0 maximális átviteli sebessége 480 Mbit/s.


És mivel a Gb és a GB teljesen más, így nem keverendőek.


A Sony meg annyit tett, hogy az USB 3.0 maximális átviteli sebességét írta a dobozra, amit egy HDD a büdös életben nem tud elérni.

2015. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A 35 megás nettel sem töltesz 35 megával
2015. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
625 MB/s az elméleti maximum usb3-on. De egyszerűen a merevlemez(az ssd se) nem képes ilyen gyorsan olvasni/írni.
2015. okt. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Telepítse a mellékelt adatátvitel-gyorsító szoftvert a számítógépén és gyorsítsa fel az átviteli időket. Az átviteli sebesség kétszer gyorsabb az USB 2.0-hoz képest, az USB 3.0-hoz képest pedig háromszor gyorsabb. 5 GB/mp adatmentés az USB 3.0 segítségével, mely 10x gyorsabb, mint az USB 2.0."


Itt világosan GB-ot ír. Ezt az extreme digital oldaláról másoltam ki, a GB kékkel van írva, ha ráegek akkor még el is mondja mi az a GB, és az 1024 MB-ot érti alatta, szóval nem Gb-t írnak.

Most akkor ezzel félrevezették a vevőket?

2015. okt. 10. 16:42
 6/14 A kérdező kommentje:
2015. okt. 10. 16:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezek direkt vannak így írva, mert aki nem ért hozzá az elhiszi és hű meg há, instant buy.


Ez pont olyan mint a net rendelsz 100/80-as netet és azzal is csak 60/40-el töltesz.

2015. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ennyiért tudtál volna venni sokkal jobbat is és az még 1tb-os is lett volna.
2015. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt mondod? Sürgősen kellett, így nem volt túlságosan sok időm belemenni a témába, megnéztem mik vannak a piacon, 20.000-nél sokkal többet nem akartam rá költeni, és nekem az 500 GB több mint elég. A Sony 2-3.000-rel került többe mint más, nekem pedig inkább a minőség volt a szempont, és a Sony egy jó márka, szinte minden elektromos kütyüm Sony, nagyon elégedett vagyok velük, tartósak és megbízhatóak.


De amit az extreme digital csinált, az félrevezetés. Igaz a media marktban vettem, mert ott álalába olcsóbak a Sony termékek mint máshol, de ott is beleírtam a panaszkönyve, amiért nem volt kitéve a termék ára sehova, és az ember is rosszul mondta, akitől megkérdeztük. De ha a media marktban is hasonlóan félrevezetik az embereket, akkor komolyan fontolóra veszem hogy ebből ügyet csinálok, mert egyszerűen nem a valós adatokat adták meg. Olyan nincs hogy így írják, mert aki ért hozzá az tudja miről van szó, aki pedig nem azt jól palira veszik. Ráadásul még el is magyarázzák, hogy GB, azaz 1024 MB, és ennyit tudsz vele maximum átmásolni másodpercenként. Ilyet nem lehet csinálni, erre most berágtam.

2015. okt. 10. 17:06
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 17:06


A Sony merevlemezek terén az egyik legrosszabb választás. De ez most mellékes. Nyugodtan perelheted őket ezért, de évekig eltart, és nem nyersz vele semmit. Az ÁSZF-jükben úgyis benne van, hogy a gyártó honlapja a mérvadó, nem az ő leírásuk, tehát megúsznák.

2015. okt. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!