Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális hogy a single...

Az normális hogy a single thread gyorsabb mint a multi-thread?

Figyelt kérdés
Egy Intel Pentium 4 Nothwood 2.60 Ghz procinál lefuttattam egy benchmarkot CPU-Z vel és ez jött ki:Single Thread:98 Multi Thread:64.

#Intel #Pentium 4 #Intel Pentium 4 #CPU-Z #Intel Pentium 4 Northwood 2.60 GHZ
2015. okt. 24. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A hyperthreading bizonyos esetekben, ha nem volt erre optimalizálva a kód, akkor lassulást is okozhatot, de jó esetben is csak 15%-os gyorsulást hozott a konyhára. Az egy ősrégi egymagos CPU...

De amúgy hol van CPU-Z-ben benchmark?

2015. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt: [link]

(véletlen nyomtam be alulra egy Core I7-est)

2015. okt. 24. 13:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez amúgy azt jelenti ha a BIOS-ban kikapcsolom a multi-threadingot akkor gyorsabb lessz a gép vagy lassabb?
2015. okt. 24. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Normál esetben inkább gyorsabbnak kéne lennie, de nem sokkal. Ritkán előfordulhat, hogy lassít a HT, de ennek szerintem nem kéne jellemzőnek lennie.

A nálam lévő verzióban még nem volt benchmark, de frissítettem és már van :). Nálam az i7 6700K-hoz 2084/8767 pontot írt referenciába (a benchmark verzió ugyanaz: 15.01.64 beta) !

2015. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolom a 64 bit miatt.
2015. okt. 24. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de jelentős az eltérés ebben az esetben (gyakorlatban ennyi nem tapasztalható, például Cinebench tesztben is kb +10%-t ér a 64 bit). Gondolom olyan a teszt kód, ami jól kamatozik a 64 bit szóhosszúságból, kihasználja a modern utasításkészleteket és viszonylag jól skálázódik több szálon is.

Érdekességnek jó, de gyakorlati összevetésre nem (Itt a Phenom II X4 945 elért 2004 pontot, míg az FX-6300 procim 4GHz-en 5270-t. Gyakorlatban nincs ennyi különbség közöttük...Cihebench-re visszatérve 3,5 vs 5 pont azaz csak +43% a +260% helyett).

Komoly következtetéseket ne vonj le a mérésekből. Jó lenne tudni, hogy ez pontosan mit tesztel és gyakorlatban ez mikor/hol számít.

:)

2015. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!