Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy régi számítógépet szeretné...

Egy régi számítógépet szeretnék kicsit meggyorsítani tudok nekem segíteni, hogy a kinézett RAM megfelelő-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Anyukámnak van egy nagyon régi számítógépe, amit csak internetezésre használ, de nem valami gyors. Szeretnénk venni bele RAM-ot, bár nem vagyok nagy számítógép zseni, lehet nem is ezért ilyen lassú... :D De gondoltam, ha gyorsítunk rajtam a RAM-ok segítségével, akkor kicsit jobb lesz a helyzet!


Ebay-en kinéztem egy RAM-ot:

[link]


Nem tudom, ez jó-e, és hogy egyáltalán ha jó is, elbírja? :)

+ Esetleg tanácsot, hogy mit kéne még "fejleszteni"! :D


Amennyiben nem jó, akkor tudok ebay-ről egy megfelelőt mutatni?


Köszönöm nektek a segítséget előre is!


Adatok a gépről, ha még kell valami küldöm:



Számítógép típusa ACPI többprocesszoros PC

Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional

Opr. javítócsomag Szervizcsomag 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)


Alaplap

CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

Alaplap neve Asus M2V (4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)

Alaplapi lapkakészlet VIA K8T890, AMD Hammer

Rendszermemória 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

DIMM4: Kingston 9905230-002.B03LF 1 GB DDR2-533 DDR2 SDRAM (5-4-4-12 @ 266 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

BIOS típusa AMI (08/08/06)

Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)

Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)



2015. nov. 2. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
32 bites az XP, ha 3-as szervízcsomag van rajta, ami azt jelenti, hogy 4GB RAM-ot nem használ ki. 1GB bőven elég általános használatra XP esetében, ezért nem hiszem, hogy az a baj, ellenőrizned kéne, hogy valóban megtelik-e a RAM. Ha igen, akkor gyanús, hogy vírusos a gép vagy sok a feleslegesen futó program. Ha nem, akkor nem a RAM méretével van a baj, valószínűleg a HDD kopott el. SSD látványos eredményt fog mutatni.
2015. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát mire fogod használni? Ha netezésre akkor igen a RAM-ot kell bővíteni. Ez a 4GB-os RAM netezésre elég DDR2-es szóval kompatibilis az alaplappal, ha majd nagyon fejleszteni akarod akkor nem ártana egy CPU ( de az már csak végszükség esetén )
2015. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg gond nélkül elbírná?
2015. nov. 2. 20:48
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Windows XP-hez már felesleges lenne ennyi memória (4+1 Giga), de még ha csak a 4 gigásat teszed bele, azt sem fogja mindet kihasználni (csak kb. 3,5 -öt fog "látni" belőle.

A (mai)böngészők memória zabálása miatt valóban jobb lenne legalább 2 GB, esetleg 3, de 4 már felesleges pénzkidobás.

Javaslom a következő cikk elolvasását (ami ugyan nem mai, de helytálló):

[link]

2015. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként XP is csak azért van a gépen, mert mást nem igen bírna el, régen volt rajta Windows 7 de nagyon nem szerette.
2015. nov. 3. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!