Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől függ, hogy két videókárt...

Mitől függ, hogy két videókártyát össze lehet-e csatlakoztatni CrossFire kábellel?

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A CrossFire esetében azonos "családba" tartozó AMD kártyák kellenek (pl. Tahiti, Pitcairn,stb). Elvileg ezen belül lehetnek különbözőek, például 7850+7870, de úgy sejtem a gyengébb visszafogja az erősebbet. (Úgy tudom Nvidia kártyáknál egyformának kell lenniük.)

Maga a gyártó (ASUS,MSI,stb.) elvileg nem számít.


A VRAM-ok nem adódnak össze. (Lehet, hogy ezen a téren is lesz fejlődés.)


Ezen kívül nem árt egy jó alaplap, amelynek mindkét PCI-E foglalata teljes értékű 16X+16X (van olyan lap, amelyben ha egyet használsz az 16X, de ha kettőt CrossFireben akkor 8X+8X, vezérlőtől függ).


A megfelelő tápellátásról is gondoskodni kell. (jó minőség+teljesítmény+csatlakozók száma)


A megfelelő ház, a megfelelő szellőzéshez. (TirexiHD esete, mikor a két kártyát olyan közel szerelte be egymáshoz, hogy az alsó kitakarta a fölső ventilátorait, rontva ezzel a hatásfokukat. Melegedett is rendesen.)


A játékok nem mindegyikénél duplázódik a teljesítmény, bár az utóbbi időben ezen a téren - állítólag - van fejlődés.


Szvsz elég sok macerával jár a CrossFire, én nem fognék bele, de kinek-kinek a maga dolga.

2015. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, kimaradt, hogy az Nvidianál SLI rendszer van, nem CrossFire.
2015. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges lenne az, hogy összecsatlakoztassam az én Sapphire Radeon 7770HD videókártyámat egy a jővőben megvásárolandó Asus R9 380 Strix-l?
2015. nov. 11. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!