Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy asztali gépem. Már...

Van egy asztali gépem. Már elég régi de még tökéletesen működik. Mi lehet a baj vele?

Figyelt kérdés
Bekapcsolás után néha teljesen magától kikapcsol. Figyelgettem már everest-el hogy a proci vagy másnak a hőfoka nem éri-e el egy magas hőmérsékletet, de nem tapasztaltam ilyet. Valószínű hogy a tápegység a bűnös?
2010. márc. 19. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy hardver probléma.

Memória, alaplap, táp ilyesmi lehet.

Nekem hibás memória miatt csinált ilyet. Futtas memóriaellenőrzést valamilyen LiveCD-ről.

Nézd meg hogy minden csatlakozó rendesen a helyén van-e, nem látsz e tönkrement kondit az alaplapon.

Ha semmi eredmény kérj kölcsön egy tápot és próbáld ki azzal.


Ès végül: reméld hogy nem az alaplap! ;)

2010. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Most akkor tökéletesen működik, vagy nem? :)

Elég nagy a valószinűsége, hogy a tápegység lesz a ludas. Mennyi idős és milyen márkájú a tápegység?

2010. márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már vagy 10 éves a gép. Hát passz nemtudom milyen márkájú, de van ugy hogy bekapcsolom és 1 percig kb erősen zúg. Ez a kikapcsolás meg nem mindig van, csak néha.
2010. márc. 19. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nálam is memória problémakor jelentkezett, hasonló szitu

(memória probléma kizárására alkalmas progik:


Memtest86 v3.4


Nagyon alapos memória tesztelő progi

[link]

Olvasd el: A programot a következőképen tudjuk használatba venni:....



Letöltés: (65,9 KB)

[link]


vagy egy másik RAM tesztelő progi:

[link]

2010. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a zúgás eredhet, az öreg hűtő-ventillátortól is.

(csapágyazás, stb.)

2010. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Zúgás... Nem ilyen motorhang szerű zaj, mint amikor erőlködik egy motor és aztán pár perc után már nem hallod? Mert az táp lesz. A kikapcsolás is erre utal.
2010. márc. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De-de pontosan az. Megpróbálom majd megolajozni.
2010. márc. 19. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha kicseréled a tápot.
2010. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljes felújítás után elmegy akármeddig. Vinyó még eredeti? Azt is cseréld ki, ventit is takaritsd ki. Volt a kezemben egy gép, nem is hittem el, 9 éves volt benne a vinyó és még működött. Aztán újratelepités után meghalt. Paff, kezdhettem előlről.
2010. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

22:10 vagyok.

A zúgó táp sokkal inkább kifolyt kondenzátorra vall tapasztalatom szerint és nem sok köze van a ventillátorhoz. Hogy miért zúg e-miatt, azt nem tudom, de abból új táp lesz előbb-utóbb.

Ajánlom figyelmedbe esetleg a Corsair CX400 -as tápját ami olcsó, kiváló minőségű és egy ilyen géphez bőven elég.

2010. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!