Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép leáll, mit tegyek?

A számítógép leáll, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több kérdéssel is fordulnék hozzátok.


1.Eddig két játéknál tapasztaltam gyakran hogy a számítógépem fogja magát és csakúgy leáll, de nem jöttem rá mi lehet a probléma, és nem csodálom hogyha ti se fogtok ebből a kevés információból amit adok, de hátha többre juttok. Teránál és Dragon age Inquisition-nál jött elő a probléma, a gép hangosan zúg ahogy szokta, hiszen tele van nyomva ventilátorokkal meg minden. És egyszer csak se szó se beszéd leáll. A hangos zúgás és az ultra grafika miatt arra merek következtetni hogy túlmelegszik, ha igen akkor a kérdés hogy mi? A processzor? Videókártya? Esetleg a tápegységgel van hogy nem bírja a gépet?


Proc: fx8320

videókari meg két hd7870 különböző boostokkal meg ilyesmik

ez mind egy 750w-s tápon


2.Ha fűtési probléma akkor milyen hűtést ajánlotok, vagy valami megoldást?


3.Ugyanez a történet, éppen nézelődünk a házban elég elővigyázatlanul hogy mi lehet a baj amikor jóöreg barátom belenyúl a videókártya egyetlen ventilátorába és a lapát letörik ezután hangos és hát nem működik valami jól? Honnan tudnék rá szerezni újat?


4.Miután lepoeráltam róla ventillátort jött a következő probléma az AMD Cat. Control centerből eltűnt a crossfire funkció... ez mit jelenthet? (ugye fentebb írtam hogy 2 kártyám van összekötve a híddal,eddig működött)


Bocsánat a hosszú kérdésért.



2015. nov. 11. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is. Ha tele van nyomva ventikkel a számítógép, akkor nem hangosabb lesz, hanem halkabb. Ez azért van, mert ugyanakkora légáramlat eléréséhez együttesen kisebb fordulatszámon kell pörögnie a ventiknek, így a hangerejük is alacsonyabb


Szóval a véleményem szerint 100%, hogy a tápegységgel van a probléma. Mi a tápegység pontos típusa? A noname 750W gyanús.

2015. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is táp hibára tippelek így látatlanban , tápod típusa?
2015. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, azért a ventilátoroknak is van hangja, persze lehet hogy nem az adja az alapzajt, ezen még nem gondolkoztam el.


FPS Raider 750w

2015. nov. 11. 23:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Amit nem írtam hogy a processzor az alap hűtésével jár már 2-3 éve, és valljuk be az a 8 cm-nél is kisebb venti nem egy nagy szám még ha ott van a bordázat akkor se.
2015. nov. 11. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Szinte tudtam, hogy Raider! Egy Crossfire megoldáshoz nem raknék Raidert. A raider hangos, csapágyas a ventije.


Nagyon rosszul gondolkozol. Minél nagyobb a ventilátor, annál halkabb. De most nincs kedvem fizikaórát tartani, érdemes jobb hűtést beszerezni. Ha a gépház normális minőségű ventilátorokkal van ellátva, akkor passzív hűtésben is gondolkozhatsz.

2015. nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyjából átlátom a ventilátorok működését, de ez most nem feltétlenül fontos. Így utólag már látom hogy mit raktam rosszul össze ebben a gépben, de már mindegy.


Ezek szerint mégis csak hűtési probléma lenne? Ha igen akkor mi lenne az a jobb hűtés amire szükségem lenne? ha valaki tudna adni egy komoly eligazítást/segítséget akkor leírnám az információkat részletesen, akár képeket is tudnék csatolni, de addig nem érdemes.

2015. nov. 11. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Először mérj hőmérsékletet terhelés alatt (pl játék közben). Ha azzal nincs baj, akkor csak a tápot kell kicserélned.
2015. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hypno ***** válasza:
100%

1. A tápegységek is öregszenek. Kiváltképp a kondenzátorok. Le lehet csereberélni őket - pláne, ha egy drága darabról van szó -, de ezt jobb szakemberre bízni.


2. Egy házban a hűtés szervezésenem abból áll, hogy ahova lehet, oda ventilátort rakunk. A sok ventilátor egyfelől zajos, másfelől jó eséllyel ronthatják a légáramlást a házon belül.


3. Ventilátort az EBay-ről, vagy az Aliexpress-ről tudsz rendelni. Nekem egy ezresért ingyen házhoz szállították, amikor hasonló dolog történt. A leglényegesebb a venti alján található matricán szereplő pontos típus és a felfogató lábak száma és távolsága.


4. A kártya valószínűleg elég intelligens ahhoz, hogy érzékelje a hűtés hiányát és ezért - hogy mevédje magát - már el sem indul. Így pedig a CCC sem lát CF-ben vezérelhető két kártyát.

2015. nov. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!