Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegység befolyásolja a...

A tápegység befolyásolja a gépem teljesítményét?

Figyelt kérdés

(KÉREK MINDENKIT AKI EZT NÉZI NE A TÁPOT FIKÁZZA MEG NE ENGEM ,HOGY MIÉRT ILYENT VETTEM STB... A VÁLASZ AZÉRT MERT ENNYI KERETEM VOLT RÁ ENGEM AZ ÉRDEKEL ,HOGY BEFOLYÁSOLJA-E)

Amikor valami nagy gépigényű játékot indítok el akkor a gépem az összes ventilátornak a teljesítményét leveszi és valahogy érzem ,hogy a gép nem úgy megy ahogyan kéne.

A gépem:

-Intel core i3 4330 3,5 ghz

-Gigabyte R7 260X

-8gb ddr3 ram

-2X 500 GB HDD

TÁPEGYSÉG: MTECH-550W



2015. nov. 14. 18:47
 1/8 Tengor ***** válasza:
100%

Igen, befolyásolja. Ha hulladék, mint jelen esetben is, akkor megvan rá az esély, hogy a teljesítményt 0-ra csökkenti, és szerencsétlen esetben egyes alkatrészek erről a teljesítmény szintről már elmozdíthatatlanná válnak.

A ventilátorok teljesítmény csökkenése inkább szoftveres beállítási probléma lesz (persze mit várni attól, aki ilyen táppal kezd?). Ahogy csökken a ventik teljesítménye, úgy melegszik a rendszer és a hővédelmi elemek úgy korlátozzák az alkatrészek teljesítményét.


Nem valószínű, hogy a ventilátorok a táp alkalmatlansága miatt lassulnak le, mert mire annyira csökkenne a feszkó, hogy érzékeled a tápok lassulását, addigra más alkatrészek már rég lekapcsolnak.


Nézd át a ventilátorok sebességét befolyásoló beállításokat!

2015. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kornél bácsi ***** válasza:
100%

Bizony, hogy befolyásolja.


Sajnos nem a watt a lényeg a tápoknál, hanem a minőség.

Ez a konfig 350wattos táppal is elmenne, ha egy jó minőségű tápot veszel.


Való életben mész az autóval, mondjuk 110-el 6literes fogyasztással, bekapcsolod a klímát, a fényszórókat, rádiót, mélynyomot stb.

Mit tapasztalsz? Felmegy a fogyasztás 8literre, mert a generátort terheli az autó áramfelvétele... Nagyon távolról közelítek, de remélem érted a hasonlatot.


Ha minden elkezd pörögni, a táp nem tudja kiadni azt a stabil energiát, ami a gépnek kell. Lehet, hogy csak 350wattot fogyaszt az egész, maga a tápegység meg 550-et bír... de hogy azt az 550-et nem fogja stabilan kiadni az büdös biztos.



Nem drága manapság egy jó táp, 15ezer körül jókat kapni (+ - 2-3 ezer)

Erre a konfigra és FSP Hexa+ 400wattot ajánlok, bár mondom azért, mert nekem is az van, de a többi minőségi gyártótól is bátran vehetsz.


XFX, FPS, Chieftec, Seasonic, Be quiet... én ezeket ajánlom 400wattos több mint elegendő. Ezeknek is van több termékcsaládja, és nem mindegy melyiket veszed ezért azt tanácsolom, hogy járj utána, néhány erre szakosodott hardware oldalon... itt gyakhun sokszok kapni fake infót :)


Remélem segítettem.

2015. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen sokat segítettél!

Ezért néztem is egy tápot ami remélem jó lenne a konfighoz: Cooler Master Elite Power Black 600W

2015. nov. 14. 21:12
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 nem jo az a tap de nagyon nem


direkt irták hogy 350W ot fogyaszt a konfig max

de ez is hasrauteses iras volt mert enyit nem foz stresszelve sem


i3 4330 54W alatt megall

260X 115W alatt megall ha nem tuningoltad

a gep teljes gyakorlati terhelesen (jatek/munka) ezeknek az osszeget fogja fogyasztani maximum

115+54=169W


ehhez egy 200W os tap eleg lenne boven...


M-Tech sajnos markaszinten hulladek kategorias tap, valojaban irodai gephez sem erdemes hasznalni

CoolerMaster Black 600 bol az M2 alig emelkedik felul a beleposeken es annyit tud mint mas 400/500 as atlagos tapok csak nem anyira stabil es biztonsagos...

a 600 M4 egy hamisitnany tipus ha ugy erzed neked erre van szukseged te tudod...


kb. azonos aron vagy olcsobban a

Cooler Master B 500 V2 sokkal jobb vetel ha cooler master tapot szeretnel, ez is belepos tap de mar hasznslhato (az elobb emlitetekhez kepest


nos nezuk a tobbi hardvert "mert ugye te mindent egyidejuleg streszelnel" :D


8GB 5W alatt megall

alaplapod nem irtad de 20W alatt boven megall

2db hdd 20W alatt megall


45W+169W = 214W

tehat 250W os is megfelelhet hozza 24/7 es osszhardveres stresszhez...


egy jo tapot kellene venned

10-15ezertol indulnak


[link]


prohardver.hu tapegyseg topikja


vagy kerdest teszel fel tapajanlassal


csak jolmukodo tappal lehet neki alni tovabbi problemak felkutatasanak (ha maradnak, de remeljuk nem tet tonkre semmit az m-tech)

2015. nov. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

M-Tech AP4550XA

Legutolsó ismert ár (2014. 04. 02.): 6 050 Ft


gondolom nem ez vagy igen?

ennyiert kb. FSP 300/350 PNF vagy APN lehet lett voln


viszont ez:


M-Tech BOX Black Edition 550W MT-550BE

Legutolsó ismert ár (2015. 02. 18.): 10 589 Ft


enyjert mar eleg nagy valasztek lett voln legalabb belepos hasznalhatoak/elfogadhatoak kozul...

2015. nov. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Cooler Master Elite Power Black 600W


13-16ezerig latok ilyeneket


ennyiert eleg sok jo van mar


pl. Evga 430, ThermalTake Munich/Munchen 430, XFX TS 430, SeaSonic Eco 430

2015. nov. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
meg netan Xilence A Series 430 (csak mert 430 :D ) ha nagyon olcsot szeretnel
2015. nov. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem minden áron Cooler master kell ezért is kérdeztem meg ,hogy milyen ez a modell ,hogy jó-e vagy nem.

A tápom 6100 forint volt még anno 2 éve amikor vettem.

Én innen rendeltem a géphez szinte mindent: [link]


Innen milyen táp érné meg?

2015. nov. 15. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!