Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek közül melyik a legjobb,...

Ezek közül melyik a legjobb, legminőségibb tápegység?

Figyelt kérdés

CORSAIR CS Series Modular 550W

EVGA SuperNOVA 550 GS 550W

FSP Aurum S Gold 500W

XFX TS Series 550W Gold



2015. nov. 19. 18:59
1 2 3
 11/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* enermax digi fanless 500 tier 1 ben van a listan * (nem a besorolatlanal, de neked 550 est ajanlotak szoval...)


* azonos arban biztos nem jok * marmint akkor a kozuluk legjobbat erdemesebb venni


es ha azonos arban mennek az rosz fenyt vet sajatmagukra


realis aruk kb. ilyen lenne

20-25 aurum s 500

~25 cs 550

25-30 TS Gold 550

30<~ Evga GS 550

2015. nov. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

sejtetem... ebbol latszik hogy nem tokeletes ez a lista


550 es digifanless enermax van csak 500 as nincs...


62ezertol indul :D

2015. nov. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Rákerestem, hogy milyen konfigurációt állított össze a kérdező, i5-4460 + R9 390x, amihez bőven elég egy tier2, esetleg tier3, ha mindenképpen a listát nézzük (így a 4 táp közül mindegyik jó valamennyire). Ha nem bízza a véletlenre és a saját listájából akar választani, akkor vegyen egy EVGA GS-t, ami majdnem hibátlan. Azzal nem tud mellényúlni.
2015. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

ez lenne a configom. (nem kérek megjegyzéseket és hozzá füzést, sem config változatatást) ha valaki tud olcsóbban a configomhoz illő tápot az nyugodtan irjon


cinfogom:


alaplap: ASROCK H97M Pro4

proci: INTEL Core i5-4690 3.50GHz 1150 BOX

videókártya: MSI GTX 980 GAMING 4G GTX980 4GB GDDR5 OC PCIE

vinyó: WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX

Ram: 2x CORSAIR 4GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 CML4GX3M1C1600C9

tápegység:?????

gépház: ZALMAN Z11 Neo

processzorhűtő: DEEPCOOL Gammaxx 300

2015. nov. 20. 18:33
 15/28 anonim ***** válasza:

Azt a hibát szokták elkövetni az emberek, hogy hatásfok alapján mérik a tápegység minőségét, pedig köztudott, hogy a greenpeacen és a villanyszámládon kívül senkit nem érdekel. Főleg intel + nvidia kombináció esetén, nevetségesen alacsony lesz a gép fogyasztása és se spórolás, se melegedéssel nem lehet számolni. Bőven elég egy 400-500W-os bronze táp is, aminek magas a minősége, de persze nem baj, ha ennél több (csak az ára lesz feleslegesen nagy).


A fő szempont valószínűleg a csendesség lesz, mivel a gépházban semmilyen hangtompító réteg nincs, emiatt érdemes kifejezetten erre specializált tápot nézni, mondjuk olyat, ami a processzorhűtővel egy szinten lesz. A baj az, hogy a Western Digital Black úgyis olyan hangos, hogy mindenképpen elnyomja a táp hangját, hacsak nem csapágyas darab.


Összevetve az egészet, fogalmam sincs. :) A legnagyobb problémát az adja, hogy a legmegbízhatóbb és relatív olcsó szériák közül nincs alacsonyabb teljesítményű (pl XFX XXX vagy Seasonic G), pedig bőven lenne rá igény. Ha extrás tápot akarsz (tehát ahol nem spóroltak semmin), akkor Be Quiet (Pure CM -> Straight) vagy Corsair (RM -> RMx) tápokat nézel, azokban nem lehet csalódni.


Az egész attól függ, hogy meddig akarod húzni a videokártyát. Alapesetben egy 430W-os táp is elég és akkor egy húszasból megoldottuk a minőséget.

2015. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem akarok huzni meg tuningolni soha semmit!! És csak azt szeretném ha lenne egy tápegységem ami halk, minőségi, megbizható, 500-550 wattos, és a feszültség szabályozása olyan hogy nem vágja haza a configban szereplő cuccokat és kárt sem okozna bennük (hosszutávon sem) Mindezt olcson.. Jelen esetben 20-22 ezer forintra gondolok
2015. nov. 20. 21:06
 17/28 anonim ***** válasza:
Oké... Pure Power CM 530W L8.
2015. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) ha vannak még ajánlatok akkor irjátok bátran!!
2015. nov. 20. 22:10
 19/28 anonim ***** válasza:
Ha valamit kiszemelsz, először nézz teszteket róla. Mármint normális oldalról (realhardtechx.com).
2015. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#15 SeaSonic G 450 nem eleg alacsony vagy mire gondolsz? G 360 is neha kaphato


igaz nagyon felment aruk ha jol emlekszem


igazsagszerint ha van kereted az evga GS re akkor problema abba fektetned?


en inkabb azt mondom az a baj hgy be quiet! Dark Rock Pro P10 450W nincs :P vagy még kisebb

es hogy az Antec Platinum tapjait mar nem kapni

es helyettuk mi lett? semmi mondhatni


kerdezo nem hiszem hogy komolyan tul kell kombinalnod, de a konfigodhoz ami kb. 300ezer+ os


korant sem lenne draga es penzkidobas egy 40ezres tap sem (ha lenne olcsobban SeaSonic Platinuk akor akkora osszeget mondanák :P)

de ha ugy erzed 30 korulit szannal ra ennyiert mar csak kapni a SeaSonic G 450 t

#15 nem tudom mire gondolt

mire gobdoltal?:D nem aruljak most ezt? vagy nem jo? megromlott:P


20 korulit nem tennék a gep ala en...

az emlitett Corsair RM bol a 450 35 koruli

en ha gepet vennék es nincs penz Dark Rock Pro ra:D akkor mindenkepp Straigth Power t vennék hozza, eleg regota "csodaloja" vagyok


500 ast neztem napokban kb. 30ezer koruli belole


XFX XXX eket még nem surun lattam boltban... persze leget aruk miatt nem szoktam 40ezer feletti tapokat nezegetni:D

legtobb kerdezo jo ha 10ezret szanna a 200-300ezres gepehez tapra

en pedig ha gepet epitek magamnak egyszer 100W alatt fog megalni boven fogyasztasba, szoval se magamnak se masnak nem kellett meregdraga tapokat keresnem, (xXx - tripla x miatt irtam ezeket)

2015. nov. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!