Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akik maguk szoktak szerelni...

Akik maguk szoktak szerelni össze gépet, mi alapján választotok tápot, mit kell nézni? Egy ilyen konfighoz milyet érdemes?

Figyelt kérdés

alaplap - Gigabyte B85M-D3H

processzor - Intel Core i3-4170

videokártya - Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 (GV-N75TOC2-2GI)

memória - Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black (HX316C10FBK2/8)


Feleslegesen nem szeretném a legdrágábbat, mit kell figyelnem, mi a minimum?


2015. nov. 30. 02:19
1 2
 1/14 ThodEE GoD ***** válasza:
100%

Én mindig a prohardveres javaslatokra bízom magam, azt kell nézni hogy a benne lévő elektronikát ki gyártotta.

Plusz itt van egy jó és egy rossz lista:

[link]

[link]

2015. nov. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a második feketelistás link hasznos, de az első nem sokat segít, ebből nem igazán tudom mire figyeljek, mi alapján kell dönteni. :-/
2015. nov. 30. 02:56
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha érdekelne, akkor a konfigodhoz egy FSP Hexa+ 400W elég. Ha később szeretnéd bővíteni, mondjuk egy GTX 980-al, vagy R9 380 vagy hasonló fogyasztású kártyák, akkor FSP Hexa+ 500W, vagy ami még jobb, FSP Raider 550W. :D
2015. nov. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Az első link tényleg felesleges, nem is tudom, hogy az az oldal miért létezik egyáltalán.


Hogy egy kevésbé hozzáértőnek hogy kellene tápot választani? Először meghatározhatná a konfiguráció maximális összfogyasztását (TDP-k összege) és annak a ~120%-ával megegyező teljesítményű tápokra (+/- 50W) szűkíthetné a választását. Ezután a felhasználási céltól függően minden megbízható gyártó adott szériáját tegye golyócső alá. Ha megvan az a tucatnyi kiválasztott táp, ár szerinti sorrendbe tegye és a legolcsóbbtól kezdve nézzen teszteket az adott termékekről.

Amelyik tápegység extrái megfelelőek, az lesz a jó.


Én neked személy szerint jelenleg (árak mindennap változnak) Be Quiet! System Power 300W S7 tápegységet javaslom.

2015. nov. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a videokártya a 6pin-es változat? Ha így van, akkor módosítanám 350W-ra (megfelelő kábelek miatt).
2015. nov. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Fsp 350-60apn mehet mellé
2015. nov. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5, igen, a táp csatlakozót 6 pin-esre írja, viszont ugyanott az ajánlott minimális tápegységet 400W, elvileg ez alá akkor nem mehetek. Azért kérdeztem ennek dacára, mert mellé ott van a többi kártya is és nem tudom nem dobnak e fogyasztáson.


Mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm a segítséget. Az FSP 400W HEXA+ egy kicsit húzós árban, 13 ezernél azért olcsóbbat keresnék hasonló (vagy közel hasonló) minőségben. De rengeteg támpontot adtatok, köszönöm!

2015. nov. 30. 06:48
 8/14 hypno ***** válasza:
100%

#4


"Górcső" ...és mikroszkópot, jelent. (csak úgy mondom.) :D

2015. nov. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, kora reggel még fáradt vagyok, bocs.


Kérdező, a 400W az csak egy ajánlás.

Számold össze a számítógéped fogyasztását, szökőévente fog 150W-nál többet enni, ennek értelmében elég egy magas minőségű 300W-os táp is, ha lenne elég csatlakozó. A hexát én azért nem ajánlom, mert a hűtésmegoldása borzalmas, rossz felépítésű.

2015. nov. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hypno ***** válasza:

A tápegység teljesítményét azért szokták odaírni, hogy bármilyen hulladékon elinduljon a gép.


Azt nem kell véresen komolyan venni...már csak azért sem, mert jelenleg a lényeges szempont a +12V-os ág(ak) terhelhetősége, viszont a táp teljesítményét legtöbbször az összes ág terhelhetőségét összeadva adják meg

2015. nov. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!