Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érdemes-e ehhez a...

Szerintetek érdemes-e ehhez a konfighoz AMD videokártyát tenni?

Figyelt kérdés

[link]


Hosszú távon jól tudnának együttműködni kihasználva a kártya adottságait?

(A teljesítménye és az ár/érték aránya miatt választottam)



2015. dec. 1. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, csak nem érdemes, mert hibásak a drivereik, emiatt bizonyos játékok akadoznak vagy képbiba van bennük
2015. dec. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes lesz így! Nincs semmilyen driver hiba , ami miatt akadozna...
2015. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
A régi számítógépemben volt egy HD 6670-es videóártya. Az összes játék bizonyos időközönként kifagyott vele sőt nem csak a játék a böngésző is összeomlott. Biztos, hogy a kártya volt a hibás, mert haverom nvidia kártyájával tökéletesen működött. Persze ez a múlt azóta lehet, hogy javították ezeket a hibákat és lehet, hogy csak maga a videókártya adta meg magát nem a driverel volt baj. De én ettől függetlenül is inkább az nvidiát ajánlom! Nem melegszik annyira stb.
2015. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik az elsőnek sosem volt AMD kártyája az utolsó meg egyetlen esetből von le konzekvenciát, ami valóban kellemetlen lehetett, de ott valami más gond lehetett arra a fejemet teszem. Nekem tényleg szinte felváltva voltak különböző kártyáim illetve több gépet is figyelemmel kísérek. Nekem semmi driver meg hardveres gondom nem volt szinte soha (a játékok szépen futottak, drivert csak ritkán cserélgettem, a mkártyák évekig gond nélkül tették a dolgukat)...az meg hogy a böngésző is lefagy...hááát komolyabb problémára utal, de biztosan nem az AMD tehet róla. Most jelenleg GTX960 kártyám van a kis gépben egy HD7770...az előző kártyám egy HD7850 volt amit nagyon szerettem, akárcsak annak az elődjeit a HD6850-t és a HD4830-t! Nagyon elégedett voltam velük! Nincs ideális párosítás azaz AMD proci mellé is nyugodtan mehet nvidia vagy AMD videokártya, mint ahogy Intel processzor mellé is. Az R9 380 egy nagyon jó kis kártya, nyugodtan veheted!
2015. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hd 3650 és Hd 4850 kártyáim vannak, ez utóbbihoz sosem jött ki normálisan működő driver, mindegyikkel volt valami gond
2015. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy tök durva, hogy valami ősrégi, sarkított információ terjeng még hosszú-hosszú évek után is változatlanul. Rossz driver, képhiba, melegedés stb Azért ez így elég nevetséges. Támogatás téren van különbség a két gyártó között, de azért minőségileg és megbízhatóság szempontjából nincs nagy különbség a hardverek és drivereik között a gyártóknak. Normál felhasználás mellett (egy kártya, egy monitor, játék és átlag felhasználás alapú tapasztalataim alapján). Képminőségben sok teszt bebizonyította már, hogy szabad szemmel szinte láthatatlan különbségek vannak, sőt az AMD hosszú ideig jobb minőségű textúraszűrést kínált, amit elemző szoftverrel ki lehetett mutatni, játékokban meg kb semmi különbség nem látszott vagy nagyítóval kellett keresni. Melegedés...az nvidiának is volt, hogy huzamosabb ideig jóval nagyobb fogyasztásból hozta ugyanazt a teljesítményt, mint a konkurencia, mégis az AMD-n ragadt a melegedős, sokat fogyasztós címke. Persze most a maxwell kevesebbet eszik, ettől függetlenül a hőmérsékletek ott is elérik 60-70-80 fokokat (nekem a dupla windforce ventis, "kis fogyasztású" GTX960 kártyám Furmark alatt lazán 70C fölé megy nem túl meleg környezetben is....érdekes módon a hasonló fogyasztású HD6850 kártyám, hasonló szobahőmérséklet mellett, egyetlen ventilátorral hűtve is megállt 69C-nál 5 percnyi Furmark izzasztás után). Mindig felbosszantom picit magam, amikor olvasom a sok hülyeséget...
2015. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A HD4850-hez nem volt normális driver? Népkártya volt, rengetegen vették és elégedetten használták. Nekem csak 4830-am volt, 2 évig hibátlanul használtam, sok játékot gond nélkül kipörgettem vele. Nagyon hálás kis cucc volt (utána egy ismerősöm gépébe került, panasz onnan sem érkezett). Radeonos tapasztalataim (saját gépek és tesóim gépei): Radeon 9550, 9600, HD2600XT, HD3850, HD4670 , HD4830, HD5550, HD5670, HD5750, HD4830, HD6850, HD7770, HD7850, , HD8470D IGP, R7 IGP.

Nvidia tapasztalatok: Geforce 2 MX400, MX440, GTS, FX-5200, 6600GT, 7600GT,8600GT, 8800GTS-512, GTX460, GTX660, GTX960

Bármikor váltogatok/váltogatunk a gyártók között gond nélkül...érdekes.

2015. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mostani drivereik viszont rosszak, a laptopok esetében pl lassabbak, mint az ugyanolyan sebességre képes Nvidia kártyák, a vgaák közötti váltás is sok esetben problémás, ez a szervízesek tapasztalata
2015. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Laposokról nem tudok nyilatkozni, de valószínűsítem, hogy ott sem olyan szörnyű a helyzet, amint ahogy az közszájon terjeng. Egy Kaveri IGP-vel van tapasztalatom ITX gépben, az szépen teszi a dolgát videokártya nélkül...nem egy erőmű, de integrált cucc ellenére van benne egy kis erő.

Az R9 380 (aka R9 285 OC) mindentől függetlenül egy elég jó kártya, ezt azért ne tagadjuk el tőle.

https://www.youtube.com/watch?v=ESeFXwGfBsI

[link]

2015. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!