Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap belső óra probléma?

Alaplap belső óra probléma?

Figyelt kérdés

Szóval arra lettem figyelmes, hogy bekapcsolásnál a Windows azt az időpontot írja ki amikor kikapcsoltam.

Kicseréltem az elemet az alaplapban, indításnál jelezte is, állítsam be az időt, beállítottam. Viszont továbbra se jó. Ha elindítom a gépet és belépek biosba akkor látom, hogy nem számolja az időt, hanem be vagy fagyba neki a számláló (amikor beállítottam neki elemcsere után akkor számolta). Ha ismét kiveszem az elemet és be, akkor eljátsszuk egy egymással újra, akkor jó, utána nem.

Letöltöttem a legújabb biost hozzá, feltettem, így se jó még.


Azt vettem észre még ezen kívül, hogyha indulásnál összehangolom Windowson belül az időt, egy idő után elállítódik, pl most 21:55 van, de 21:25 öt ír ki. És ezt már tényleg nem értem. Oké alaplapban nem jó, de már magán oprendszeren belül minek állítja magát ?


Esetleg van megoldás az alaplapi hibára vagy ha nem akkor nincs olyan lehetőség, hogy a Windows ne nézhesse az alaplapi időt, csak az interneteset ? Most feladatütemezővel azt csináltam, hogy indításnál szinkronizál, majd utána 15 percenként újra, de mint említettem jelenleg is 30 perces csúszás van... A Windows friss ! Szóval újratelepítés sem segített....


Valaki könyörgöm segítsen.



2015. dec. 5. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha az egyik lemerült elemet egy másik lemerültre cserélted volna. Ha van multiméter a közelben, akkor nézd meg vele, vagy esetleg nyald meg, bár az nem ad pontos értéket.
2015. dec. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Újonnan vettem ráadásul kettőt, semmi baja. Másik gépben 100% hogy működő elemmel is próbáltam. Elem hiba teljesen kizárható.
2015. dec. 6. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
hat eleg fura szitu! mikori az alaplap? milyen tipus? ha nalam ezt csinalna, akkor en azt csinalnam, hogy: gep konnektorbol kihuz....oldala le....elem ki....es azt a pici kis bizbaszt amihez erintkeznie kell az elemnek azt megneznem, esetleg egy pici csavarhuzoval visszabb huznam(kifele), hogy az elem tutira erjen hozza. ha ez sem segit, akkor lehet az alaplap kipurcant azon a reszen.. egy probat meger
2015. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!