Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CS:GO-ban 60 hz-s monitorral...

CS:GO-ban 60 hz-s monitorral tényleg sokkal nagyon hátrányban leszek mint egy 144 hz-s ember?

Figyelt kérdés
Mi a különbség, mit lát jobban?

2015. dec. 6. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
60 hz -hoz képest 75 hz-n nagyon pici különbséget érzek. szerintem ha átlagos skilled van vagy low vagy pl mondom azt hogy sas vagy ( ami még elég low szint ) de szerintem te max babár kala lehetsz ami ultra low , tehát alapabol tehetségtelen vagy a játékhoz és bot campelsz mindig nem tudsz úgy lőni mint friberg vagy xitz vagy fallen akkor tök mind1 milyen monitoron tolod nem leszel hátrányban sem előnyben sem ha 144 hz monitorod van mert bot vagy. remélem át jött a lényeg .
2015. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
ahaahha #1-es remelem estenkent azert elelvezel a rankodra
2015. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Stark2000 ***** válasza:
83%
#1. Hát te idióta vagy... XD Kiégtem. XD
2015. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszodat, valószínűleg te silverben ragadhattál, és itt éled ki magad.
2015. dec. 6. 20:37
 5/15 Stark2000 ***** válasza:
Jahj, csak hogy hasznos is legyek: Nem hátrány a 144Hz-es monitor, ha van géped, amin ki is tudod használni. Én biztosan beruháznék egyre, ha most lenne rá fölösleges pénzem. Amikor kipróbáltam a 144Hz-es monitort az én 60Hz-esem után, meglepően folyékonyabb volt a csgo (bár tény, én 180fps-sel játszok "csak" , míg azon ment vagy 300-zal is). Sokkal letisztultabbnak tűnt minden, nem volt akadozó mozgás, stb. Bár akkor sem érzem 60Hz-en a hátrányt egy 144Hz-ces monitorral rendelkező emberrel szemben.
2015. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

60fps -> 60 kép másodpercenként, azaz ~16,7 milliszekundumonként (1000/60) látsz egy képet, így ha valaki előbukkan a fal mögül, akkor >maximum< ~16,7 milliszekundum késleltetéssel veszed észre.

144fps-nél pedig >maximum< ~7 milliszekundum (1000/144) késleltetést fogsz tapasztalni.

Ha a különbséget megfigyeljük, akkor >maximum< 10ms hátrányod lesz. Az átlag ennek a fele, azaz egy eseménynél átlagosan 5ms hátrányod származik abból, hogy nem költöttél extra 100 ezer Ft-ot egy 144Hz-es monitorra.


Tekintve, hogy a kép megjelenítésétől kezdve eltelik ~100ms mire eljut az agyadig, meg akár ~400ms (<- gyakorlással ezt lehet fejleszteni ~50ms alá) amíg reagálsz rá, így elmondhatjuk, hogy a monitor frekvenciája senkit nem érdekel. Aztán még ott vannak a bemeneti késleltetés, az internetkapcsolat stb, szóval elhiheted, hogy van ennél nagyobb bajod is.


Ha versenyszerűen űzöd a cségót, akkor ja, számít, egyébként senkit nem érdekel, hogy 60 fpsed van vagy 800.

2015. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lám gyerekek az 1-es tökéletesen reprezentálja a kockaság fogalmát.
2015. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
köszönöm szépen !de a lényeg hogy ha nem tehetséges akkor mind1 min játszik. amúgy nem vagyok silver megragadtam bronze 5 be :S
2015. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a pár értelmes választ. Valószínűleg beruházok egy 120 hz-s monitorra, 144-re már nem lenne keret. Amúgy még rangom sincs mert Source-ról jöttem át, és úgy akarok el kezdeni rankedezni, hogy meglegyen a megfelelő periféria. Egy 120 hz-s monitorral full hd-n magas grafikán,(és némi skillel amit majd training mapokon szerzek) megállom a helyem majd nagyobb rankokba is?
2015. dec. 6. 21:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Most mondtam, hogy felesleges ebbe külön pénzt ölni, amíg a ranglistán mozogsz. Majd global után érdemes monitort nézned.
2015. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!