Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a konfigurációhoz, ha...

Ehhez a konfigurációhoz, ha egy erősebb videokártyát szeretnék, akkor mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

MSI 760GM-E51 (MS-7596)

AMD FX(tm)-4100 Quad-Core Processor, 3600 MHz

ATI Radeon HD 4550 1gb

DDR3 4095 MB



2015. dec. 17. 23:09
1 2
 11/14 T/Z ***** válasza:

7750-et nem vennék, az kevés.

A 7770 is kevés, igazából a 6850/70 épp elveri, a 6870 biztosan, de mivel újabb architektúra, ezért szoktuk a 7770-et ajánlani.

2015. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálok vadászni egy használt 7770-est neten.

Annál nagyobbat, erősebbet nem hiszem, hogy érdemes lenne bele venni. A célom az hogy kicsit élvezhetőbbé tegyem a " régebbi játékokat ".


Az mennyiben számít, ha ugye az alaplapom 128biten dolgozza fel a kártyát és egy 256-os megy bele?

Élettartamára tekintve én valahogy úgy képzelem el ,hogy tovább bírná mert a felét használja , ugyanakkor lassabb és kihasználatlanabb lesz. Na meg ezekkel a ddr fogalmakkal nem vagyok tisztába , mert ugye a ram az 3-mas, a videokártya akkor kompatibilis ?

( Nézzétek el hogy hülye vagyok hozzá! :) )

2015. dec. 18. 16:11
 13/14 T/Z ***** válasza:

"Az mennyiben számít, ha ugye az alaplapom 128biten dolgozza fel a kártyát és egy 256-os megy bele?"

Ezt nem értem.

mit dolgoz fel 128biten? az alaplap? mit csinál?

hogy jön ez ide?

még az is lényegtelen, h PCI-E 2, vagy PCI-E 3 sínekbe tesszük a kártyát.


A másik.

A videokártyán levő ramok teljesen függetlenek az alaplapban levő ramoktól. Teljesen mindegy, h milyen videokártyát raksz egy gépbe.


Nem baj az, h nem értesz hozzá, nem is kell hozzá érteni

átlagembereknek; csak nem értem, egyáltalán honnét gondolod, h neked ezeket tudnod kéne. Mert valaki csak mondott ilyeneket, h "milyen a ram a videokártyán", "meg hány bitres a memória-sávszélessége a videokártyán", mert magadtól biztos nem kezdted el ezeket az adatokat nézegetni, pláne, h teljesen felesleges egy kártyánál ezeket nézegetve kitalálni, h jó-e egy adott alaplaphoz, vagy hogy alkalmas-e játékokra, vagy nem.


Olyan kártyát kell választani, ami alkalmas játékra is.

A 4770, 5770, 6770, 7770 a belépő szintű kártya volt mindegyik évben azok körében, akik kevés pénzből próbáltak meg játékélményt varázsolni a gépükre.

Ezek meg az erősebb kártyák évről évre:

4850/4870/4890 (itt volt egy 90-re végződő is)

5850/5870

6850/6870 6950/6970

7850/7870 7950/7970



A 6ezres sorozatnál két részre osztották a játékra is alkalmas kártyákat, lett egy 8százas sorozat (közép), és egy 9százas sorozat (felsőbb) kategóriában. Ez a számozás megmaradt a következő generációban is.


Amiknek a második számjegye ezek alatt van (tehát 7száznál kisebb), azok csak képmegjelenítésre alkalmasak, olyan alaplapba szokták tenni őket, ahol nincs kép-kimenet az alaplapon, és egy ilyen erős HD képes kártya ellátja ezt a funkciót.


58050/5870-es kártyát már nem nagyon ajánlunk, mivel a 6850/6870 kábé ugyanazt tudja (inkább a 6870). DE az 5850/70-es kártyákat pont annyiért árulgatják, mint amennyiért rendszeresen lehet 6850/70-et venni. (15ezer)

Amivel meg olcsóbb, mégiscsak régi konstrukció, megveszed, nagyobb rá az esély, h elromlik, mint pl. egy három évvel újabb 7770 (ami ugyanezt tudja kábé).


Nem tudom tudod-e mi az a bitcoin, de az 5850/70-es kártyákkal számoltattak akkoriban rengetegen bitcoint, így a használt 5870-es kártyák nem biztos, h jó vételek, mivel aki bitcoinozott vele, annál 24/7-ben ment.


Aztán a 6950/6970 meg azért nem ajánlott, mert a 7850/7870 kábé ugyanezt tudja (6970 picit erősebb azért), de míg a 6950/70 250W-ot fogyaszt (és fűt), addig a 7850/70 csak 150W-ot kér, hűsebb, halkabb, energiatakarékosabb. (kisebb hőtermelés = hosszabb élettartam, a kártya nem főzi meg saját magát az évek alatt)


Meg hát az áruk ugye, a 6950/70-et 25ezerért én nem tartom egy életbiztosításnak. Akkor már picivel többért, és van 7850/7870.


De láttam már 7870-et 15ezerért is kint az aprón.

Ezért írtam, h rendszeresen kell nézni a hirdetéseket, naponta, és ha kikerül 15ezerért 6870, 7770, akkor azt meg kell venni. Előbbit, mert jó erős, utóbbit, mert korszerűbb, újabb, és ezek még többért mennek azért.



Ennél ha jobb gép kell, akkor az nVidia 750Ti kábé a következő fokozat. 30-35ezer.


Ami ez után van, az meg a 280X 3GB 50ezerért, 380 4GB 60ezerért, vagy 960 4GB 65ezerért.

De gondolom ennyit már nem akarsz rákölteni, meg ilyeneket inkább garanciával vegyünk, 280X-et főleg csak garival.


Kimaradt még a 7950/7970.

A 7970 3GB = 280X 3GB

Ezért maradt ki. A 7970 eléggé réginek tekinthető és annyiért adják, mint a 280X-eket. Nem nagyon éri meg.

Talán 40ezerért (mivel a garancia idejük már lejárt), de annyiért ritka, és ha esetleg megmurdel (mert régi már), akkor kidobtunk az ablakon 40ezret.


Ja igen, a 7ezres sorozat után nem jött 8ezres sorozat, ott már át lettek számozva a kártyák R5, R7, r9-re ATI/AMD oldalon.



Az nVidia oldalon azért nem ajánlok kártyát, mert az említett kártyák nVidia megfelelői többet fogyasztanak (neked meg gagyi tápod van csak), talán picivel drágábbak is. Viszont a bestbuy kártyájuk az a 750Ti, de az annyira jó, h tavaly télen az volt a népkártya, minden középkategóriás gépbe azt ajánlották. Csak hát többe kerül, mint 15ezer.


Remélem eligazítottalak.


8giga ram azért kell, az fontos.

6gigánál még nem kérnek a játékok többet, de 8 akkor sem árt ha van, azzal még el leszel egy jó darabig.


Processzort meg majd meglátod, ha AMD oldalon maradsz, akkor majd úgyis váltasz idővel FX6300-ra. (20ezerért is szoktam aprón kint látni)

2015. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

(Telorol írok, bocsi a formaert es esetleges hibakert.)

Igazából magamtól csak onnan humbákolok ilyeneket,hogy látom mindegyiknek van valami besorolása a neve mellett, és innen következtetek arra ami összeillene.

A jó öreg bitcoin barcsak akkor lettem volna ilyen fiatal, mondjuk akkor meg nem biztos, hogy tudták mekkora jövője lesz.

Így már megértem, hogy miről van szó lényeg a sok píz píz "p..ca express" :).Másrészt meg annyi, hogy rohadt gyorsan fejlődött és fejlődik, lényegében,szépen adagolják.Sajnos többet nem tudok hozzá fűzni, de azért nagyon szépen köszönöm a rámfordított időd!

Megtartom a tanácsodat, és megpróbálok szerezni egy ilyen kártyát jó áron.A ramot rövid időn belül bovitem.Esetleg ha meggondolom magam egy új konfig irányába akkor megtalállak!!!


Tartsd meg jó szokásaid!

Kellemes ünnepeket kívánok! :D

2015. dec. 18. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!