Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Seagate 1tB HDD 45 fokos?...

Seagate 1tB HDD 45 fokos? Probléma?

Figyelt kérdés
Egy 60GB-s fűjl másolása után, egyik vinyóról a másikra, felment a hőfoka a Seagatenek 45 celsiusig. Nagy probléma, vagy ez még nem átlagon felüli hőfok?

2015. dec. 20. 14:15
 1/5 Stark2000 ***** válasza:
45 fok nem vészes. 50 fölé ne menjen..
2015. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 T/Z ***** válasza:

Nem nagy probléma, de ha a gépház elejébe teszel egy ventilátort, akkor többet ez nem fog előfordulni.

12cm-es Hardveraprón 1ezer Ft..

2015. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

60 °C-ig terhelhető:

"Operating (drive case max °C): 60"

Forrás: Seagate ( [link] )

2015. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 T/Z ***** válasza:

Köszönjük Emese.


Megpróbálom egy képes példával szemléltetni hol hibás az elméleted:

A legtöbb processzornak 100+ C°fölött van a meglassulási küszöbe. Mégis lehetőleg igyekszünk minél hűvösebben tartani őket. (idle: 30-40C°, terhelve:60-70C°)

A te gondolatmenetedet követve ez teljesen felesleges, hiszen a 80 fokos processzor még bőven jó.

Nyilván nagyon jót tesz a processzor körüli áramköri elemeknek a folyamatosan elégtelen hűtéssel üzemelő CPU - főleg hosszú távon.


Most akkor rátérek a winchesterekre.

A merevlemezek ideális hőmérséklete általában nem a gyártó által megadott max. hőmérsékletet jelenti; hanem az ide vonatkozó szakirodalom szerinti 25-35C°-ot.


Keress rá a statisztikák alapján mennyi merevlemez hibásodik meg azok közül, melyik előtt hűtőventilátor volt, és mennyi azok közül, amelyeket nem hűtöttek, (és gyakorlatilag megfőzték magukat az idő előrehaladtával).


A merevlemezekből kiolvasható a teljes élettartam alatt elért maximális hőfok (HD Sentinel második fül). <-- ebből, meg a meghibásodásuk számából logikázták ki a gyártók, h mi az ideális hőfok.



Ezek a mai, nagy adatsűrűségű tányérokkal szerelt merevlemezek már bizony komoly hűtést igényelnek ahhoz, h hosszú távon is tökéletesen üzemeljenek. Ezek már régen nem azok a 120-160-250gigás egykori diszkek, amikkel a pénégyeseket szereltük.

Tudom, h a gépházak hűtését mennyire mellőzik pl. a sztech boltokban dolgozó ún. szakemberek is. (minek az' alapon), meg is lehet nézni, a legtöbb újonnan kapható gépházban még mindig csak 1 venti van, az is hátulra szerelve. (sóhaj)



A 45C°az egyébként semmi, valóban nem igényel beavatkozást, én csak megjegyeztem, h lehetne hűtése, mert a tulajdonosnak valószínűleg eddig még senki sem monda el, h nem ártana.

Pláne ha egy ezresért csendes ventiket is lehet venni.

2015. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Megpróbálom egy képes példával szemléltetni hol hibás az elméleted"

Én nem mondtam semmilyen elméletet, csak a gyártó adatait másoltam be.


Ezek szerint a maximum megengedhető - és nem az ideális - hőfok 60 °C. Nem mondtam azt, hogy nem kell hűteni a gépet. Szóval felesleges szőrszálhasogatás meg argumentum ad hominem "emesézgetés".

2015. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!