Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok meggyőződni...

Hogyan tudok meggyőződni arról, hogy valóban a tápegység hibásodott meg a gépemben?

Figyelt kérdés

Az asztali számítógépem nem kapcsol be, a ventilátorok (tápegység, cpu, gpu ventilátora) működnek, a billentyű és az egér nem világít, a gép elején a pirosos fény folyamatosan világít (bár, mintha a régi pirosról most narancssárgán világítana, de ezért nem tenném tűzbe a kezem, lehet csak én hallucináltam be). A monitoron képe fekete, aztán energiatakarékos üzemmódba kapcsol (láthatóan a gép bekapcsolása úta nem kap jelet). Régebben is volt ilyen, csak akkor pár próbálkozás után elindult. Egyszer kiírt valami power supply-val kapcsolatos leállást (sajnos nem nekem állt így le, hanem édesanyámnak, úgyhogy lehet ő nézte be a kiírást, de elmondása szerint valami ilyesmi volt benne, nekem csak pár napja szólt erről).

Az lenne a kérdésem, hogy valamilyen módon meg lehet-e tudni, hogy a táp-e a ludas. Egyébként szinte minden alkatrész le lett már cserélve mióta meg lett véve a gép, csak a táp nem, úgyhogy ez a legöregebb az alkatrészek közül. Sajnos más tápot ideiglenesen beletenni nincs lehetőségem.



2016. jan. 5. 16:10
 1/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mindenek a proba a legjobb modja, ha erre nincs lehetoseg akkor szervizre kell bizni de 99% ban a tap lehet a fo hibaforras (akkor is ha netan azota az alaplapot is tonkretette mondjuk) es mint latad utam ra a masodik hibaforras az alaplap lehet ami utan pedig minden szoba johet

pont egy ilyen hasonlo kerdes volt ma...


hazilag 0 eszkoz nelkul gyakorlatilag tehetetlen vagy


pontos teljes tipiskodjat hasznos lenne leirnod

meg a cpu vga parost

alaplap sem artana

2016. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Legutóbb szerintem a vinyót nyírta ki, mert az is pár hete ment tönkre. Reméljük nem szedte tovább áldozatait, már megrendeltem az új tápegységet, remélem azzal újult erővel muzsikál majd a gép. Így már lesz módom a magok feloldására is a procin, mert eddig a táp miatt nem mertem, mert csak egy noname 400-as volt benne. CPU: Phenom II 555 X2 BE, VGA: HD 5750 1gb, RAM 4gb, Alaplap: Asus M5A78L
2016. jan. 6. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!