Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a gépemmel?

Mi lehet a gond a gépemmel?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta kattogó hangot ad ki..És ma befagyott, kékhalál. Aztán egy 10 perc és megint.

Első gondolatom az volt,hogy a vinyó,de 100/80 ban van 1 hibás szektorral. A ramokat is kicseréltem,de úgy is fent áll a dolog.

A gép: Intel G3320, 6GB DDR3, GTX 650 TI, Asrock h87vg5, win7 home premium 64 bit



2016. jan. 9. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Hard Disk Sentinel gyorsteszt végigmegy? Mert a kondíció nem = az olvasófej hibájával.
2016. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] Ennyit ír
2016. jan. 9. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Hetedik ikon, rövid-önteszt. 2 perces. Ha rendben lemegy, akkor nincs olvasófej-hiba. Ha van, HDD csere. Ha nincs, akkor tápegység a Ludas Matyi. Áramkimaradás ha volt többször, az megmagyarázná az adatátviteli hibákat.


Tápegység márkája, típusa?

2016. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Chieftec iArena 450W


Garanciás a gépben még minden, Májusban lett összerakva

2016. jan. 9. 22:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt írja..

[link]

2016. jan. 9. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Három lehetőség van.


- Tápegység nem megfelelően látja el árammal a merevlemezt.

- SATA kábel hibás. Ez a kettő okozza az adatátviteli hibát.

- Merevlemez gyári hibás.


Személy szerint a nem megfelelő áramellátásra gyanakodom, miért? Notebookok esetében találkoztam kattogó merevlemezzel, de csak terhelés alatt.

Nem kapott megfelelő feszültséget.


Szakemberek véleménye:

"Mint azt már egy korábbi fórumban is mondtam,

Nos ez a bizonyos klattyogás több dologra is visszavezethető.

1. 80-as Maxtoroknál főként jellemző eset. (típushiba)

2. A winyó nem minden esetben kapja meg a neki szükséges feszkót, vagy nagyon hullámzó az amit kap, s ha túl kevés akár egy pillanatra is, akkor klattyan. (táphiba)

3. Túlságosan befforósodik, s nem bírja tovább szuflával. (hűtésgond)

4. Kezd beállni a mechanikája, s nem minden esetben tudja a motor a szükséges fordulatszámra emelni a winyóban lévő lemez(eke)t. Ha alacsony a fordulat akkor pedig érzékelheti úgy az eszköz, mintha leállításról lenne szó, s a fejnek vissza kell mennie parkolóállásba. Ekkor klattyan egyet, majd újra felpörög és fej visszahúz. (mechanikai hiba)

Egyébként ha egy winyó elkezd ilyen hangokat hallatni, az mindenképpen vészjelzés. Nem okvetlenül szükséges az egység cseréje, de az biztos, hogy már nem lesz olyan mebízható mint a hangok előtt. (Bármikor előjöhet. Én cserélném az egységet.)"

2016. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy 500GB samsung vinyóról van szó. Tehát akkor sata kábel, tápegység átnézése,és ha nem azokkal van gáz,akkor vinyócsere?

(Egyébként mióta lefuttattam a tesztet semmi baja nincs.. :DDD )

2016. jan. 9. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad. :)
2016. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oh,oké.. Miután rendben ment minden, gondoltam visszarakom a ramot amit kivettem, de bekapcsolásnál nem adott már képet.. Kivettem a ramot,úgy sem.

Visszaraktam a ramot,de kivettem a videókártyát és ráraktam integráltra,így már volt kép, de a ramot még mindig azt írta vegyem ki.Most hogy mindkettőt kivettem,működik a gép,igaz még mindig kattog,de kékhalál azóta sem volt.. :S

2016. jan. 9. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!