Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki lehet cserélni az intel I5...

Ki lehet cserélni az intel I5 3230m-es mobilprocesszort, intel I7 3610qm-es mobilprocesszorra?

Figyelt kérdés
Esetleg eltudnátok mondani,hogy mire kell figyelni ilyenkor? Milyen paramétereket kell egyeztetni?

2016. jan. 11. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
lene írd véletlenül se a laptopod típusát, hogy bárki is segíthessen.. de egyébként 95%, hogy nem.
2016. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BM-Striker ***** válasza:
Igen, de man biztos, hogy gép hűtése bírná.
2016. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ebbe teném bele: [link]

Egyébiránt meg, nyilván azért kérdeztem meg hogy mit kell figyelembe vennem, mert nem tudom... Azért köszi a segítséget.

2016. jan. 11. 17:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, azért gondoltam, hogy lhetséges, mert ez a lenovo kapható 3612qm-es processzorral is
2016. jan. 11. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:
az i5 35wattot fogyaszt, míg az i7 45-t, uh biztosan nem lehet cserélni. Meg ezeknek a lenovoknak a biosában általában korlátozzák a hozzáadható hardvereket, így ha bele is teszed, nagy eséllyel kidobja nem támogatott hardverként és nem fogja használni. Utóbbit még talán kilehet kerülni gányolt biossal, de mivel más fogyasztású a két proci, így ez nem működne.
2016. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BM-Striker ***** válasza:

Ebben az esetben 99%, hogy cserélhető.


De figyelj arra hogy jó minőségű hővezető pasztát használj.

#5


A processzorcsere pont egyike kevésbé problémásabb hardvercseréknek a gépben.

2016. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Eddig, ahogy olvasgattam a hozzászólásaidat legtöbbször értelmes dolgot írtál, így most nem értem, hogy ezt hogy sakkoztad ki.

-+~30% tdp, uh, ha működne is vele:

a: a lapos állandóan lekapcsolgatná magát max teljesítménynél a túlmelegedés miatt

b: nem engedné a gép kihasználni a teljes teljesítményt a túlmelegedés megelőzése végett

Ezt semmilyen paszta nem fogja megoldani, mert egyszerűen nem tudja majd elvezetni a gép a plusz hőt..

Ezenkívűl olyan 99%, hogy az adott alaplap biosának whitelistjén nincs rajta ez a proci, uh vagy keres vmi gányoltat és reménykedik, hogy nem vágja haza a gépet, vagy csere után szimplán nem fog elindulni.

2016. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!