Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap vettem egy Scandisk...

Gazor022 kérdése:

Tegnap vettem egy Scandisk 480gb Ssd-t az Aspire e 15 tipusu laptopomba. Sehogy sem sikerul se klonozni a c meghajtot es nem tudok operacuos rendszert se telepiteni ra. Hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés
Bocsi telefonrol irok

2016. jan. 21. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapból egy HDD - SSD csere annyi, hogy az egyiket kicsavarozod, a másikat be. Először lépésről lépésre írd le, hogy próbáltad klónozni. Milyen szoftver, az SSD-t hogyan kötötted a gépre stb. Igy könnyebben kiderül mit szurtál el. Az op.rendszer telepítése ugyanúgy kellene, hogy működjön rajta mintha csak a gyári vinyója lenne benne.
2016. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
480gb scandisk ultra II ssd.. Kivettem az egy tb-s vinyot beraktam az ssdet be egy eredeti win 7 lemezt nem bootolt sehogy ... A biosba bealitottam a sorendet miegymast...masodik megoldaskent vissza a vinyo megformaztam az ssdet usben keresztul majd az easeus progival klonoztam denigy csak akkor lett az ssd merete mint a c meghajtome 344gb vinyo ki ssd be majdna szokasos no bootable device uzenet fogadott
2016. jan. 21. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek alapján a következőket ellenőrizd.

Tiszta telepítésnél a biosban az SSD-nek be kell állítanod az AHCI-t, a Secure boot-ot és a Fast boot-ot peddig kikapcsolni. Win.7 alatt ezek nem működnek. Ha esetleg ezek máshogy voltak beállitva. Ezt ugye nem részletezted.

A klónozásnál két dolgot nézhettél be, az egyik, hogy klónozás előtt a rendszert töredezettség mentesíteni kell, ezt függetlenül attól, hogy mikor volt a meghajtó cseréje előtt ez utoljára elvégezve. Közvetlenül a klónozás előtt végezd el! A másik, hogy a HDD-k

63 blokkjával szemben az SSD-

knek 64 blokkra van szükségük

az MBR partícióhoz. Amennyiben

nem toljuk el helyesen az első

partíció kezdetét (ami nem

egyelő az MBR-rel), akkor az

SSD élettartama és sebessége is

romlik, mivel sokszor egy egység

miatt két blokkot is írni kell az

árnyúlás miatt. Indítsd el

a Gpartedet (akár Live

Ubuntuval), a megnyíló menüben

válasszd ki az SSD-t, és azon

belül a fő partíciót. Ezután

kattints a Resize/Move-ra, a

„Free Space Preceding”-et

tedd át 2 MB-ra, vedd ki a

pipát a „Round to Cylinders”-

ből, majd véglegesítsd a

lépéseket a „Resize/Move”

gombbal. Miután kész, ismét

csináld meg ugyanezt, ám a

„Free Space Preceding” ezúttal 1MB legyen. (Eredetileg is ennyi

volt, de a Gparted furcsa

számolási módja miatt előbb fel

kell venni 2-re, majd vissza 1-re.) Ha ezek után még mindig nem OK, több ötletem nekem sajna nics.

2016. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!