Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan portalanítsam a noteboo...

Hogyan portalanítsam a notebookot?

Figyelt kérdés
Adott egy notebook ami mióta megvan (kb 5 éve) nem volt kitakarítva, mára már nagyon melegszik. Alapjáraton (terhelés nélkül) 60 fok felett jár a processzor hőmérséklete. Teljesen szét kell, hogy szedjem a notebookot, vagy elég, ha csak részlegesen szétszedem és mondjuk az alján lecsavarozom, amit le lehet és kompresszorral kifújatom belőle a port? Újra is kell pasztázzam? Az asztali gépet most pasztáztam újra, sokat nem csökkent (ha csökkent egyáltalán) a hőmérséklete, de az viszonylag rendszeresen ki volt tisztítva. A notebookot még soha nem szedtem szét. Természetesen tudok róla, hogy a számítástechnikai boltok foglalkoznak ilyennel, de nem szeretnék ezért fizetni. Van valami különbség a notebook paszta és az asztali között? Az asztalihoz 350ft volt, de az eladó kérdezte, h melyikhez kell és mondta, h a notebookhoz a drágább kell (kb 2000ft).

#notebook #kompresszor #paszta #por portalanítás
2016. jan. 25. 17:08
 1/6 CspCsj ***** válasza:

A típus alapján keress videót a takarításáról-szétszedéséről.


Ez egy könnyen tisztítható modell: https://www.youtube.com/watch?v=-9Or3H4Q0AY

Ezt darabokra kell szedni: https://www.youtube.com/watch?v=Syt2KyfVaEM

(nem szándékosan lett mindkettő ASUS, csak ezeket dobta ki elsőre)


Pasztából nem feltétlenül kell extra...

2016. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szét kell szedned darabokra, kitakarítod, a processzort újrapasztázod, majd összerakod. Nem kell a drágább paszta a notebookhoz, jó ugyanaz ami az asztalihoz. Az eladó csak el akar adni, hátha a hiszékeny ember beveszi. Kompresszorral sosem lesz tiszta. Kis réseken halad keresztül a levegő, egy év alatt is szivacsszerű cucc tud képződni a bordák között, hát még 5 év alatt. Ezt kompresszorral nem fújod ki. A ventillátor is károsodhat a magas fordulattól, amire a kompresszor légárama felpörgeti.

Csak azt tudom mondani mint az előző válaszadó, a neten keress videókat a szétszedésről, sokat fog segíteni.

2016. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz. :)

Mielőtt kérdeztem volna kerestem és találtam is ilyen szétszedős videót, ami kicsit elborzasztott, mert eléggé körülményes a gép szétszedése, de szerintem belevágok.

Ezt a videót néztem: https://www.youtube.com/watch?v=STc5BlRSK5o

Nagyon ügyes a srác.

2016. jan. 25. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így szedtem szét a gépem. Egy másikon ment közben a videó. Arra figyelj, hogy szétszedni könnyebb, mint összerakni, minden csavart jegyezz meg, honnan van, mely szerkezeti részekből, mert ha hosszabbat tekersz be pl, az okozhat galibát.
2016. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Többek között ezért is ódzkodtam tőle eddig, de már ez így tarthatatlan és ha jó ez a 350ft-os paszta is, amiből maradt még, szerintem neki is vágok, amint lehet. Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 25. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt tenném rá>>> [link]

Megéri, kb 5 fokkal jobb mint az egyszerű. (próbáltam)

Laptopnál megéri a jobbat használni, szerintem.

2016. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!